بلاگ

در آموزش لایت روم ببینید که Lightroom بهتر است یا Capture One؟ (کدام یک را باید انتخاب کنید؟)

Adobe Lightroom ابزاری قدرتمند است و دانلود آموزش لایت روم می تواند به شما کمک کند عکاسی خود را به سطح بالاتری برسانید. اگر به دنبال گزینه Lightroom هستید ، ممکن است بخواهید یکی را انتخاب کنید.

مانند اکثر برنامه ها ، Capture One و Lightroom نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

بیایید ویژگی های Capture One و Lightroom را در این اموزش ابتدایی لایت روم مقایسه کنیم.

سازمان
Lightroom به دلیل ویژگی های لیست و چیدمانش معروف است. شما می توانید هزاران تصویری را که لایت روم برای شما ایجاد کرده بارگذاری کنید. برای سهولت یافتن تصاویر خاص می توانید کلمات کلیدی و فراداده را نیز ویرایش کنید.

علاوه بر این ، لایت روم ویژگی های پیشرفته مد را ارائه می دهد. این ویژگی دیگری است که کاوش تصاویر را آسان می کند. اگر عادت دارید با هزاران تصویر کار کنید ، این ابزار احتمالاً بسیار مفید خواهد بود.

Capture One لیست یکسانی از ابزار ندارد ، اما همچنان می توانید از آن برای گرفتن سریع عکس استفاده کنید. وقتی تصاویر خود را وارد می کنید ، در پایین سمت راست صفحه قرار دارند. به راحتی می توانید لیست را مرور کرده و تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. از تهیه لیست عکس بگیرید

یک تصویر RAW ایجاد کنید
Lightroom و ثبت یک فعالیت عکس RAW به روش های مختلف. پرونده های RAW با JPEG متفاوت هستند زیرا اطلاعات تصویر بیشتری را در خود ذخیره می کنند.

یعنی این پرونده ها روی پایگاه داده ساخته می شوند. برنامه های مختلف این اطلاعات را به روش های مختلف ترجمه می کنند. زیرا هر برنامه الگوریتم یا ترجمه خاص خود را برای پرونده های RAW دارد.

منظورت چیه؟ هر نرم افزار ویرایش عکس تصاویر مختلف شما را ترجمه خواهد کرد.

Capture One اشباع و کنتراست بیشتری را به پرونده های RAW اضافه می کند. Lightroom این کار را به همان میزان انجام نمی دهد. اگر یک فایل RAW یکسان را در هر دو برنامه مقایسه کنید ، متوجه خواهید شد که پرونده موجود در Capture One برجسته تر است.

این مسئله معمولاً برای اکثر عکاسان مشکلی ایجاد نمی کند. شما همیشه می توانید میزان اشباع را کم و زیاد کنید تا تصویر شما جذاب تر شود. این نکته مهمی است که باید به خاطر بسپارید اگر به نحوه عکس های اصلی خود اهمیت می دهید. Diptych از همان تصاویر گروهی از اردک ها در نزدیکی دریاچه در مقایسه تصویر Lightroom و Capture One RAW

رابط Lightroom در مقابل Capture One
دیداری
Lightroom و Capture One رابط های بسیار متفاوتی دارند.

در Capture One تصویر را در مرکز خود دارید. در سمت راست ، می توانید عکس های وارد شده خود را انتخاب کنید. در سمت چپ شما مسابقات مختلفی دارید.

این تنظیمات در زبانه های مختلف وجود دارد. برای ویرایش عکس های خود باید به زبانه های مختلف بروید. اگر بخواهید همه چیز را در یک برگه شسته و رفته قرار دهید ، این کار ناخوشایند است. اما بندرت معاملات را می شکند.

در Lightroom چندین ماژول دارید که می توانید برای سازماندهی ، ویرایش ، چاپ و غیره کار خود استفاده کنید.

می توانید عکس های خود را در ماژول Lightroom Develop ویرایش کنید. در آنجا می توانید بدون تغییر برگه ها ، از طریق تمام تنظیمات پیمایش کنید. تصویر شما در مرکز و همه تنظیمات تطبیق در سمت راست پنجره است. در سمت چپ می توانید به تاریخچه ویرایش نگاه کرده و از پیش تنظیمات را اعمال کنید. عکس صفحه از ویرایش با استفاده از ماژول توسعه Lightroom

مبتدی دوستانه یا نه؟
یک منحنی یادگیری شیب دار برای عکاسانی که می خواهند با Capture One شروع به کار کنند وجود دارد. این برنامه دارای بسیاری از ابزارهای پیشرفته است. این ممکن است روند ویرایش را برای مبتدیان بسیار چالش برانگیز کند.

به گفته بسیاری از کاربران ، لایت روم برای مبتدیان دوستانه تر است. به لطف ماژول ها و تابلوهای ساده ، رابط کاربری آن ساده تر است.

این بدان معنا نیست که مبتدیان باید از Capture One به هر قیمتی پرهیز کنند. اگر با منحنی یادگیری تند مشکلی ندارید ، در استفاده از برنامه مشکلی نخواهید داشت.

اگر شما یک عکاس پیشرفته هستید ، ممکن است این انتقال کمتر چالش برانگیز باشد. اگر از Lightroom به Capture One بروید ، باید به سیستم استثنایی واردات آن عادت کنید. اگر از Capture One به Lightroom بروید ، احتمالاً خیلی سریع به برنامه عادت خواهید کرد.

ویژگی های ویرایش
Capture One و Lightroom ابزار ویرایش منحصر به فردی را ارائه می دهند. بسیاری از آنها شبیه به هم هستند ، اما موارد دیگری نیز وجود دارد که مختص هر برنامه است.

اقامتگاه های محلی
تنظیمات محلی تغییرات خاصی هستند. اینها اغلب لازم است زیرا ویرایش عمومی همیشه دقیق نیست. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید آسمان را تاریک کنید و هیچ منطقه دیگری از تصویر خود را تحت تأثیر قرار ندهد. با کمک یک ابزار gradient می توانید به این مهم دست پیدا کنید.

تنظیمات محلی معمول در عکاسی منظره و پرتره.

تنظیمات محلی Lightroom عبارتند از: برس تنظیم ، فیلتر مدرج و فیلتر شعاعی. Capture One دارای ابزارهای بسیار مشابهی است.

در این زمینه تفاوت زیادی بین Lightroom و Capture One وجود ندارد. هر دو گزینه مناسب تطبیق محلی دارند. هر دو می توانند به شما کمک کنند قسمت های بسیار خاصی از عکس های خود را ویرایش کنید. عکس صفحه از ویرایش تصویر یک اردک با Capture One

لایه های
Capture One یک سیستم لایه ای را ارائه می دهد. این همان چیزی است که در برنامه هایی مانند GIMP و Photoshop مشاهده می کنید. برای قرار دادن تنظیمات تطبیق روی هم می توانید از لایه ها استفاده کنید. شما می توانید آن را به عنوان نقاشی روی یک تصویر تصور کنید تا آن را ارتقا دهید.

همچنین می توانید میزان تیرگی این لایه ها را تغییر دهید.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید