بلاگ

دلیل کمبود دارو در کشور / انسولین موجود است.

به گفته حسن صفاریه ، خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی ، در برنامه “طبیب” ، در مورد تفاوت سبد دارویی داروخانه های هلال احمر با سایر داروخانه ها ، وی افزود: “هلال احمر مانند سایر داروخانه های کشور ، با شرکتهای توزیع دارو و سهمیه در تماس است. ” با نظارت سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت منصوب می شود اما با توجه به اینکه سازمان هلال احمر از ابتدا جایگاه ویژه ای در زمینه بهداشت عمومی دارد ، طبیعتاً سعی می کند سبد دارویی خود را حفظ کند کامل. در واقع ، نمونه کارها آن با شرکت های توزیع ارتباط دارد. همیشه از سایر داروخانه ها کاملتر است ، بنابراین ما همیشه سعی می کنیم حداکثر تعداد داروها را در دسترس داشته باشیم.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر دارای 37 داروخانه در کشور است که در برخی از استانها دارای یک داروخانه و در برخی از استانها بیش از یک داروخانه است که طبیعتاً اندک است اما طبق آیین نامه وزارت بهداشت ، استانها نیستند و در تهران هستند ، به همین دلیل است که طبیعتاً داروخانه های این مرکز تلاش بیشتری برای توزیع دارو انجام می دهند ، اما تفاوت سبد دارو بین مرکز و سایر استانها کمتر از 10٪. یا اگر هیچ دارویی در استانها وجود ندارد ، احتمالاً یکی از داروهایی است که باید وارد می شده است ، زیرا سازمان تدارکات پزشکی یک شرکت توزیع می کند که اقلام دارویی را که در سبد دارویی کشور نیستند ، مجاز می دانند سازمان غذا و دارو. داروخانه های هلال مهمترین استانها نیستند اما در تهران هستند. البته این بدان معنا نیست که همه داروها در همه جا به وفور یافت می شود. طبیعتاً به دلیل محدود بودن سهمیه ها ، گاهی اوقات با کمبودهایی روبرو می شویم که در آینده برطرف خواهد شد. .

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در مورد کمبود داروی خارجی در کشور گفت: یک قسمت از داروهای ما وارداتی است که از طریق سیستم دارویی کشور تأمین می شود و یک قسمت تولید آن است که توسط کارخانه های تولیدی “. این درصد سه درصد است ، به این معنی که کشور فقط سه درصد وارد می کند و بخشی از این سه درصد توسط جمعیت هلال احمر از طریق شرکت بازرگانی که ذکر کردم وارد می شود. سیاست کشور این است که این سه درصد را به حداقل برسانید زیرا منابع مالی زیادی را اختصاص می دهد ، گاهی مشتری ها به دنبال یک مارک فرانسوی هستند در حالی که یک برند ایرانی وجود دارد و البته جامعه پزشکی باید برای تجویز داروی ایرانی به ما نیازی به نوع خارجی نداریم.

صفاریه در پاسخ به این س “ال که “چرا بعضی از داروهای تولید داخل در مقاطعی کاهش می یابد” یادآور شد: بسیاری از این مواد اولیه وارداتی هستند و در کارخانه های دارویی اینجا به دارو تبدیل می شوند و اینکه ما تحت تحریم هستیم آنها می گویند دقیقاً این اثر. ” داروها و تجهیزات پزشکی مجاز نیستند. درست است ، اما در واقع انتقال منابع مالی برای تهیه این مواد تحریم شده است. نمی رسد.

وی در پاسخ به این س whetherال که آیا پیش بینی کمبود دارو و اقدامات لازم امکان پذیر نیست ، گفت: طبیعتاً بخش سیاست گذاری و نیازسنجی این موارد با وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو است ، و آنها برنامه هایی مانند جامعه دیابتی در این زمینه دارند. ” واضح است که آنها به انسولین نیاز دارند ، میزان مصرف مشخص است ، اما بحث تحریم ها در برنامه ریزی ها هم در مواد اولیه و هم در محصول نهایی مشکلاتی ایجاد می کند و باعث این نوسانات ناگهانی در بازار داروی کشور می شود. در هر صورت تولیدکنندگان مواد اولیه در تمام نقاط جهان حضور دارند و اگر نتوانیم از محصولات اروپایی استفاده کنیم می توانیم از محصولات کشورهای دیگر استفاده کنیم. مهم است که استانداردها بر این محصولات حاکم باشد و ما همچنین سعی می کنیم محصولات مطابق با استانداردها را به مردم ارائه دهیم.

صفاریه در مورد ازدحام داروخانه های هلال احمر گفت: داروخانه های جمعیت هلال احمر بیش از 70 سال قدمت دارند. اولین داروخانه 73 سال پیش در قزوین ساخته شد. این ایده که وجود دارو در این داروخانه ها وجود دارد قابل اعتماد است توسط مردم ، بنابراین به محض کمیاب شدن دارو ، آنها بلافاصله به داروخانه هلال احمر مراجعه می کنند ، اما به منظور کاهش ازدحام ، به ویژه در سیستم های سخت افزاری تاج در ماه های اخیر. و نرم افزار تحویل آنلاین به این معنی است که دارو تحویل داده می شود درب منزل شما هستیم و به محض تأیید FDA ، ما آماده هستیم که دارو را با پیک به مردم تحویل دهیم ، اما تمام استانداردها از نظر صحت این دارو مطابق با نسخه در نظر گرفته شده اند. و همه مراحل ابداع شده اند

وی در مورد کمبود انسولین گفت: در حال حاضر داروخانه ما تمام مواد انسولین را دارد و به دلیل مراجعه زیاد این کمبود ممکن است چند ساعت تا یک روز ادامه داشته باشد و روز بعد دوباره جایگزین شود.

صفاریه همچنین در پاسخ به این س whyال که چرا برخی از داروهای بازار آزاد در داروخانه ها موجود نیست گفت: سرانجام ، به طرق مختلف نشت هایی از بازار وجود دارد ، اما در سال های اخیر ، به خصوص با سیستم T-Tech سازمان غذا و دارو ، این موضوع حل و فصل شده است.” حداقل این امکان وجود دارد و ما امیدواریم که این داستان به زودی پایان یابد ، زیرا سیستم های دیگری در راه هستند ، به عنوان مثال در مورد انسولین ، یک سیستم آنلاین وجود دارد که با کد ملی انسولین ارائه می شود ، بنابراین جامعه بیماران نیاز به انسولین در کشور کاملاً مشخص شده و مطمئناً به دست مصرف کننده خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر همچنین در مورد تفاوت نرخ دارو در داروخانه های هلال احمر اظهار داشت: “قیمت ها توسط سازمان غذا و دارو تأیید می شود. مأموریت آن خدمت به مردم است. وارد زمینه همه داروها می شود ، حتی اگر حاشیه سود کمی داشته باشد ، یعنی از 100 قلم دارو ، اگر 10 قلم کالا حاشیه سود کمی داشته و جذابیت کمتری برای بخش خصوصی داشته باشد ، هلال احمر وارد آن می شود.

وی گفت: “مردم می توانند برای آگاهی از این دارو به وب سایت تدارکات پزشکی NP Hilal مراجعه کنند.” “یک خط تلفن وجود دارد که اپراتورهای ما قادر به پاسخگویی در مورد دارویی هستند که در هر زمان وجود دارد. همچنین در وزارت بهداشت سیستم هایی وجود دارد که می توانند کمک کنند ، اما به طور کلی ما به سمت نرم افزار حرکت می کنیم تا مردم بتوانند به راحتی به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنند. با مراجعه به سایت ، که همچنین در حال توسعه است.

صفاریه در پاسخ به این س aboutال که چرا سازمان های هلال احمر در سایر کشورها نمی توانند به ما کمک کنند ، گفت: “191 جمعیت هلال احمر عضو ژنو هستند و جمعیت ما یکی از آنهاست ، اما آنها نمی توانند این کار را انجام دهند.” برای باز کردن کانال مالی ، بنابراین مشکل کانال های مالی همچنان پابرجاست و تا زمانی که نتواند با باز کردن LC دارو را وارد کشور کند ، به طور طبیعی وارد کشور نمی شود.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید