بلاگ

دیابت و فشار خون بالا باعث نارسایی کلیه می شوداست

به مناسبت هفته “حمایت از بیماران کلیوی” ، سهیلا اوخوت ، در مصاحبه با خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی ، با بیان اینکه بسیاری از مردم جهان با بیماری کلیوی دست و پنجه نرم می کنند ، گفت: این افراد دائماً به درمان های ویژه ای نیاز دارند. مانند “دیالیز” ، این روش های درمانی معمولاً هزینه های زیادی را به خانواده های بیماران تحمیل می کنند.

وی انجمن حمایت از بیماران کلیوی را حمایت کننده اصلی این بیماران عنوان کرد و افزود: لازم است بیماران ضمن عضویت در این مرکز از نقش حمایتی این انجمن آگاهی داشته باشند تا تحت حمایت خیرخواهانه این قرار گیرند. برای سرعت بخشیدن به درمان آنها. ”

رئیس گروه دیالیز بیمارستان بوعلی اردبیل با اشاره به اینکه معرفی بیماران کلیوی و تشکیل پرونده پزشکی این افراد توسط انجمن حمایت از بیماران کلیوی انجام می شود ، گفت: پس از صدور دفترچه درمانی برای بیماران خاص ، درمان فرآیند توسط پزشکان تعیین می شود. آنها هر هفته 4 ساعت تحت درمان یا دیالیز قرار می گیرند.

اخوان به عملکردهای اصلی کلیه اشاره کرد و افزود: دفع مواد زائد تولید شده توسط متابولیسم در بدن و کنترل حجم مایعات عملکرد کلیه ها است که اگر به هر دلیلی این عملکرد مختل شود ، آب و مواد زائد مانند اوره و کراتین در بدن جمع شده و تعادل مواد شیمیایی مانند سدیم و پتاسیم را بر هم می زند.

بیماری کلیه ، خون رسانی بدن را مختل می کند

وی با بیان اینکه مقداری از خون سازی بدن در کلیه ها انجام می شود ، گفت: بعد از سو mal عملکرد کلیه ها ، خون سازی نیز دچار مشکل شده و فرد به دلیل اختلال در تعادل فسفر و کلسیم دچار کم خونی ، درد مفاصل ، شکستگی استخوان ها می شود. می شود.

رئیس بخش دیالیز بیمارستان بوعلی اردبیل برای بیماری کلیوی دو نوع نارسایی حاد و مزمن را ذکر کرد و افزود: در نارسایی حاد ، عملکرد کلیه در عرض چند ساعت یا چند روز به طور ناگهانی و تقریباً مختل می شود که کوتاه و کوتاه است. دوره نسبتاً شدید و اغلب قابل درمان است.

“دلیل این اختلال می تواند جراحی یا افرادی باشد که فقط یک کلیه دارند ، شوک با فشار خون بسیار پایین ، مسمومیت خون ، تصادفات شدید با آسیب عضلانی.”

تغییر شیوه زندگی برای بیماران کلیوی ضروری است

وی خاطرنشان کرد: در نارسایی مزمن کلیه ، اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود ، چه زمانی پزشک می تواند با تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی و همچنین تجویز دارو به کاهش عوارض و کند کردن روند بیماری کمک کند؟ در غیر این صورت ، یکی از روش های دیالیز یا پیوند کلیه مورد نیاز است.

رئیس گروه دیالیز بیمارستان بوعلی اردبیل با بیان اینکه دیالیز تغییرات زیادی در سبک زندگی بیمار و خانواده وی ایجاد می کند ، گفت: زمانی که فرد درگیر بیماری کلیوی و روند دیالیز است ، شاهد برخی از موارد ذهنی هستیم بیماری ها و افسردگی مزمن در افراد که لازم است تغییراتی در سبک زندگی افراد برای درمان و مقابله با این بیماری ایجاد می شود.

وی آموزش های لازم در زمینه رژیم غذایی و میزان دریافت مایعات به بیماران کلیوی و دیالیزی را بسیار مهم دانست و افزود: میزان دریافت مایعات برای بیماران معمولاً 400 تا 700 سی سی و میزان پتاسیم ، فسفر و مایعات موجود در آن است. رژیم غذایی این افراد را محدود کنید.

بیماران دیالیزی باید از مصرف لبنیات خودداری کنند

وی گفت: اگر بیمار 70 کیلوگرم وزن دارد ، باید فقط 70 گرم پروتئین در روز از طریق گوشت سفید مصرف کند. “به افرادی که دیالیز می شوند توصیه می شود از غذاهایی مانند ماهی ، میگو ، کبد و اگر مقدار فسفر زیاد باشد استفاده کنند.” از مصرف لبنیات خودداری کنید و مصرف غذاهای پروتئینی ، غذاهای شور و میوه های فصلی را به حداقل برسانید.

رئیس گروه دیالیز بیمارستان بوعلی اردبیل افزود: کنترل وزن ، عدم استعمال دخانیات ، کنترل قند خون ، فشار خون ، استفاده غیر خودسرانه از داروهایی مانند مسکن و تغذیه سالم در روند درمان بسیار موثر و تسریع در روند دیالیز در بیماران کلیوی

وی فشار خون و دیابت را از دلایل اصلی نارسایی کلیه برشمرد و گفت: همه افراد جامعه برای حفظ سلامتی خود باید اضافه وزن و عواملی که باعث افزایش فشار خون و دیابت می شوند را کنترل کنند.

بیماران خاص و گروه های پرخطر زود تسلیم عروق کرونر می شوند

وی با بیان اینکه بیماری عروق کرونر قلب از طریق قطرات تنفسی قابل انتقال است و در فاصله 1.5 متری قابل انتقال است ، گفت: افراد مبتلا به بیماری های مزمن ، زنان باردار و افراد بالای 60 سال باید پروتکل های بهداشتی دقیق تری داشته باشند. ماسک را در مکان های عمومی مشاهده و استفاده کنید.

وی از بیماران پیوند کلیه ، دیالیز و پیوند خواست تا به دلیل نقص در سیستم ایمنی بدن از رعایت نکات بهداشتی استفاده کنند و مرتباً از ماسک استفاده کنند ، زیرا کادر پزشکی و پزشکان به دلیل فشار کار و شیفت های شدید و در چنین شرایطی از عروق کرونر رنج می برند. آیا این وضعیت ناخوشایند است اتفاق می افتد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید