بلاگ

دیابت و فشار خون بالا خطر عوارض مغزی Covid 19 را افزایش می دهد.

محققان دانشکده پزشکی پنسیلوانیا دریافتند که عوارض مغزی کووید -19 بیشتر در افراد مبتلا به فشار خون و دیابت دیده می شود.

کلبی فریمن ، سرپرست تیم تحقیق ، گفت: “اثرات Covid 19 فراتر از قفسه سینه و ریه ها است.” وی افزود: اگرچه تأثیرات بیماری بر روی مغز نادر است ، اما بروز این عوارض در بیماری عروق كرونر قلب در حال افزایش است.

در این مطالعه ، 1357 بیمار کرونر مورد مطالعه قرار گرفتند. از این تعداد ، 18 بیمار برای تشخیص تغییرات وضعیت روانی و مشکلات گفتار و بینایی ، تحت اسکن مغز قرار گرفتند.

محققان دریافتند از این 81 بیمار ، 18 نفر سکته مغزی ، خونریزی مغزی و انسداد رگ های خونی داشتند. حداقل نیمی از این افراد سابقه فشار خون یا دیابت نوع 2 داشتند.

فریمن گفت: Covid 19 با مشکلات عصبی مرتبط است و فشار خون بالا و دیابت نوع 2 در افراد مبتلا به این مشکلات شایع است. این گروه از افراد ممکن است در معرض خطر بیشتری برای عوارض عصبی باشند. “بنابراین ، آنها باید از نزدیک تحت نظارت و نظارت قرار گیرند.”

مکانیسم دقیق اثرات عصبی مخرب کووید 19 مشخص نیست و ممکن است به علت عوامل مختلفی باشد ، اگرچه محققان به طور کلی معتقدند که التهاب مربوط به عفونت در آن دخیل است.

محققان می گویند که بدن مولکول هایی به نام سیتوکین برای کمک به مبارزه با التهاب تولید می کند. اما اگر این سیتوکین ها بیش از حد تولید شوند ، پاسخ سیستم ایمنی بدن آسیب می بیند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید