بلاگ

راهنمای ایجاد کارت ویزیت و مونوگرام در آموزش کورل

کارت های ویزیت و مونوگرام مواردی هستند که در نرم افزار کورل و به همراه دوره های آموزش کورل به خوبی میتوانند ساخته شوند و در این آموزش کورل میخواهیم به آن ها بپردازیم و درباره ابعاد کارت ویزیت و تمرینات مختلفی برای آن همراه آموزش نرم افزار corel در جای جای دنیا استفاده نماییم.

همینطور مونوگرام ها نیز که بسته بندی های مارک های معتبر را نشان میدهند در این آموزش کورل معرفی میکنیم که تاثیر خوبی در برندینگ خواهند داشت و طراحی با کورل دراو را شروع می کنیم.

 

آموزش کورل

نحوه ایجاد کارت ویزیت با نرم افزار کورل دراو
کارت های ویزیت می توانند در اشکال و اندازه های مختلفی تولید شوند ، اما محبوب ترین اندازه در آمریکای شمالی 3.5 “x 2” یا 85 mm x 55 mm است.

برای این تمرین آموزش کورل ، ما از استاندارد آمریکای شمالی 3.5 2 2 اینچ استفاده خواهیم کرد. و یک ویژگی طراحی دیگر که ما از آن استفاده خواهیم کرد چیزی به نام خونریزی کامل است. Full bleed جایی است که جوهر به لبه صفحه (یا کارت) می رسد. برای رسیدن به این هدف ، عنصر طراحی معمولاً حدود 8/1 “در خارج از لبه کارت گسترش می یابد.

1. اندازه صفحه را تنظیم کنید
همانطور که در آموزش کورل گفته شد ، برای این تمرین ، ما از استاندارد آمریکای شمالی 3.5 2 2 اینچ استفاده خواهیم کرد. از کادر محاوره ای سند جدید (پرونده> جدید) ، در قسمت نام: نام فایل را به عنوان “فروش 4 خانه” تایپ کنید. بعد ، از فهرست کشویی Size ، کارت ویزیت را انتخاب کنید. نماد افقی را انتخاب کنید و مطمئن شوید که مدل رنگ پایه روی RGB تنظیم شده است و سپس بر روی OK کلیک کنید. در آخر اموزش كورل، از View> Page ، Bleed را انتخاب کنید. این یک نمایش بصری از منطقه خونریزی دهنده را نشان می دهد.

اندازه صفحه را تنظیم کنید
2. افزودن عناصر گرافیکی
ما کار آموزش کورل را با جسمی شروع به خونریزی خواهیم کرد. یک مستطیل 1.75 2. 2.3 اینچی ایجاد کنید. با انتخاب شی ، از فهرست Objects گزینه Convert to Curves را انتخاب کنید. اکنون در این مرحله از آموزش برنامه کورل، باید گره پایین سمت راست را به سمت چپ حرکت دهیم. 75 “برای این کار ، بر روی خط کش عمودی در سمت راست صفحه کلیک کنید و آن را به لبه سمت راست مستطیل بکشید. در نوار Interactive Properties ، در حالی که دستورالعمل هنوز انتخاب شده است ، در موقعیت” X “قرار دارد “،” -75 “را پس از مقدار موجود تایپ کنید و Enter را فشار دهید. این فهرست را با 0.75” به سمت چپ حرکت می دهد. حالا مطابق آموزش کورل دراو از جعبه ابزار ، ابزار شکل را انتخاب کرده و گره را در گوشه پایین سمت چپ انتخاب کنید. در حالی که کلید Ctrl را نگه داشته اید ، آن را به سمت چپ حرکت دهید تا فرمان تراز شود.

اکنون پس از مراحل بالا در آموزش کورل نوبت افزودن آرم و متن است. آرم را در گوشه بالا سمت راست قرار داده و به صورت افقی به اندازه 1 اینچ در نظر بگیرید (اطمینان حاصل کنید که پایه قفل روشن است). در گوشه پایین سمت چپ آدرس کامل و شماره تلفن را بنویسید. ما این اندازه را به 6pt تغییر داده و فونت را روی Arial Narrow تنظیم کرده و متن را سفید کرده ایم. تنها چیزی که می ماند افزودن نام ، عنوان و شعار است. برای نام من از Arial MT Black 20pt استفاده می کنم ، عنوان Arial Narrow 8.5pt است و برای این کارت از Baccus 12 pt استفاده کردیم.

عناصر گرافیکی را به کمک آموزش کورل اضافه کنید
3. کارتها را چاپ کنید
به منظور چاپ این کارتها و حفظ خونریزی ، از طرح چیدمان استفاده خواهیم کرد. به جای هدایت شما از طریق مراحل اینجا ، به راهنما> راهنمای محصول بروید و جستجو را کلیک کنید. “Force” را تایپ کرده و روی پیوند “کار با طرح بندی های اختصاصی” کلیک کنید. این روشهای مختلف استفاده از برنامه ریزی انتساب را معرفی می کند. مراحل را برای ویرایش نقشه اجرایی دنبال کنید.

برای بیرون انداختن موثر کارتها ، طرح را روی 2 تا و 4 پایین قرار دهید. همچنین باید حاشیه 0.25 اینچی را به صورت افقی و عمودی اضافه کنید

نحوه ساخت مونوگرام در آموزش کورل
مونوگرام می تواند قسمت بسیار مهمی از بسته بندی مارک تجاری باشد ، این ایده با هم پوشانی یا ترکیب دو یا چند حرف برای تشکیل یک نماد واحد ساخته شده است. آنها معمولاً حروف اول شخص یا یک شرکت هستند و می توانند به عنوان نماد یا نشان استفاده شوند.

تعدادی از برنامه های سازنده مونوگرام وجود دارد ، با این حال ، ایجاد مونوگرام در نرم افزار CorelDRAW می تواند آسان و سرگرم کننده باشد. در این بخش از دوره کورل دراو نحوه ساخت مونوگرام آورده شده است.

1. اندازه صفحه را تنظیم کنید
ما آموزش کورل را با یک سند جدید شروع خواهیم کرد و به دلیل اینکه ما در حال ایجاد یک سند هستیم. در این مرحله ، اندازه صفحه مهم نیست. ما یک فایل برداری را ایجاد می کنیم تا در هر زمان اندازه آن را به اندازه مورد نیاز تغییر دهیم. از گفتگوی سند جدید (پرونده> جدید) ، مقصد از پیش تعیین شده را روی Default RGB تنظیم کنید. می توانیم هدف view را روی 300 بگذاریم و OK را بزنیم.

2. انتخاب قلم
انتخاب قلم شاید مهمترین جنبه ایجاد مونوگرام در آموزش کورل باشد. این انتخاب فونت است که به شما احساس می دهد. سبک های زیادی برای انتخاب وجود دارد ، از جمله سبک های سنتی ، مدرن ، یکپارچهسازی با سیستمعامل ، غیر عادی یا فرفری ، که نام آنها چند مورد است. همچنین مونوگرام هایی با قاب یا حاشیه وجود دارد.

برای نوشتن سه شخصیت متنی هنری از ابزار متن استفاده کنید. From Object> Break Artistic Text: MichelleFLF (Medium (ENC) Apart MichelleFLF (Medium (ENC)) قلم مورد استفاده شما برای این مونوگرام است. اکنون که حروف تقسیم شده اند ، می توانید آنها را به جایی که فقط یک حرف تشکیل می دهند منتقل کنید.

آموزش کورل برای انتخاب قلم
3. فقط یک حرف بیرون بیاورید
بعد از اتمام کار با مونوگرام ، استفاده های مختلفی از آن می شود. می توان آن را به عنوان آرم ، چاپ در دعوت نامه های عروسی ، نقش برجسته روی ظروف شیشه ای یا گلدوزی روی روپوش و حوله دستی ، فقط به نام چند مورد استفاده کرد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید