بلاگ

رویکرد جدید برای بهبودی برای از بین بردن زنجیره انتقال ویروس

در اولین روزهای شیوع تاج در کشور ، ما شاهد تأسیس مکانهایی به نام نقاهت بودیم که باید بیمارانی را که بهبود یافته اند در خود جای دهد تا زمانی که مطمئن شوند فرد بهبود یافته ناقل بیماری نیست. متأسفانه علی رغم هزینه های زیاد و مقدماتی که برای ایجاد این خانه های سالمندان انجام شد ، سرانجام دیدیم که این خانه های سالمندان خالی مانده اند. اکنون ، وزارت بهداشت ، به همراه ستاد ملی آنتی کرونا ، تصمیم گرفته اند تا در مورد مسئله نصب خانه های نقاهت تجدید نظر کنند و این بار شاهد اجرای طرح شهید سلیمانی برای راهنمایی بیماران و قرار دادن آنها هستیم. قرنطینه در خانه های سالمندان.

جلیل کوهپایه زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران ، طرح ساخت نقاهت در اولین موج بیماری عروق کرونر قلب را در تهران مهم دانست و گفت: جای تعجب نیست که مردم از این خانه های سالمندان استقبال نمی کنند. .

وی افزود: این بار تصمیم بر این شد که این کنواسلکوپ ها به گونه ای تعیین و پیکربندی شود که مورد استقبال خوب بیماران کرون و خانواده های آنها قرار گیرد.

همانطور که در برنامه شهید سلیمانی برای اجرا در تهران تعریف شده است و سازمان بسیج مستضعفین نیز در اجرای آن همکاری می کند ، هتل ها ، مهمانسراها و استراحتگاه ها بهبود می یابند. به این ترتیب ، مراکز قرنطینه ، که در دور اول شیوع تاج ، انبارها و مجتمع ها بودند ، اکنون قرار است به مناطق مسکونی تبدیل شوند که از شرایط بهتری برخوردار بوده و مانند فضای خانه و شأن مردم به نظر می رسند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در فاز جدید ، اتاق های كنترل جهت تسهیل استفاده از آنها قرار گرفته است. بیماران بهبود یافته و افراد غالباً به مکانهایی دور از محل زندگی خود اعزام می شدند و باعث استقبال کمتر بیماران بهبودیافته می شد.

همانطور که پیرحسین کولیوند ، رئیس سازمان اورژانس کشور گفت؛ مسئولیت پیکربندی فضاهای نقاهت به سازمان اورژانس کشور محول شده است که عمدتاً برای فضاهای هتل و مهمانپذیر و سایر فضاهایی که از توانایی ها و استانداردهای لازم برخوردار هستند در نظر گرفته شده است.

در همین حال ، عیسی مالمیر ، مدیر بسیج جامعه پزشکی تهران ، در تشریح برنامه کلی شهید سلیمانی گفت: تمام مراکز بهداشتی سه دانشگاه علوم پزشکی در استان تهران در این طرح شریک خواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه از پایگاه های بسیج و شهرداری در محلاتی که کمبود امکانات بهداشتی دارند استفاده خواهد شد ، افزود: با هماهنگی انجام شده از هتل ها ، هتل ها و مهمانسراهای بنیاد مستضعفان برای جداسازی و قرنطینه بیماران استفاده می شود. .

مالمیر گفت: معیشت مانند تأمین غذا و سبد غذایی و تهیه اقلام پزشکی دارویی نیز از بسیج سازندگی پشتیبانی می کند.

قطعاً یکی از مشکلات کنترل بیماری و از بین بردن زنجیره انتقال ویروس ، مراقبت از بیماران است تا به آنها اجازه ندهیم در جامعه سفر کنند و باعث انتقال بیماری شوند. در همین حال ، تعداد زیادی از بیماران افراد فقیر و آسیب پذیری هستند که در صورت عدم مراقبت و حمایت از آنها ، می توانند شدت بیماری را افزایش دهند. بنابراین ، استفاده از نقاهت کننده در دستور کار ستاد ملی تاج برای شکستن زنجیره انتقال ویروس است. توفیقی که ما در کنترل این بیماری قبل از شروع زمستان داشته ایم به رفتار سلامتی هموطنان و مراقبت از بیماران بستگی دارد.

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی به عنوان یک برنامه مشترک بین بسیج و وزارت بهداشت ، گفت: “استراتژی و روحیه اصلی این طرح این است که به جای دفاع از حمله به ویروس ، خود ویروس. ” حمله کنید و زنجیره انتقال را بشکنید. از سوی دیگر ، در جهان ، کرونا با یک دیدگاه اجتماعی و نه یک رفاه حل شده است.

وی افزود: با اجرای این طرح ، افراد شناسایی شده درگیر در بیماری عروق کرونر قلب ، به ویژه گروه های آسیب پذیر ، باید بلافاصله قرنطینه یا قرنطینه شوند زیرا خطر برای این افراد بیشتر است.

اگر بتوانیم بیماران را قرنطینه کنیم و از انتقال ویروس در فصل تعطیلات دو هفته ای در شهرهای قرمز کرونا جلوگیری کنیم ، می توانیم با خیال راحت وارد زمستان سخت کرونا شویم.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مبارزه با فساد ملی تاج از ایجاد قرنطینه معکوس برای جلوگیری از بیماری افراد نیازمند خبر داد و گفت: “این برنامه برای کسانی اجرا می شود که توانایی مراقبت از خود را ندارند.

وی گفت: قرنطینه معکوس برای افراد سالم اعمال می شود تا از بیماری آنها جلوگیری کند. این افراد افرادی هستند که ممکن است از نظر مالی توانایی مراقبت از خود را نداشته باشند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید