بلاگ

سرعت انتقال کووید 19 تا 9 برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری ، مسعود مردانی در تیتر برنامه امشب خبر گفت: “با جهشی که ویروس کرونا ایجاد کرده ، سرعت انتقال آن 3 تا 9 برابر شده است ، بنابراین همه باید مراقب خود باشند و پروتکل ها را کاملاً رعایت کنند. و فاصله اجتماعی. ” از شلوغی و اجتماعات اجتناب کنید و سعی کنید با وضع محدودیت های جدید سرعت انتقال بیماری را کاهش دهید.

یکی از اعضای کمیته علمی ستاد مبارزه با فساد اداری کرونا با اشاره به افزایش موارد بیماری افزود: “امیدواریم که محدودیت های اعلام شده اعمال شود. من خودم شب گذشته حدود ساعت 8 و 9 شب به سعادت آباد رفتم. ، رستوران ها و فست فودها را باز دید و او روی پاهایش نشسته بود و فاصله و پروتکل ها به هیچ وجه رعایت نمی شد.

مردانی با اشاره به اینکه پیشنهادهای کمیته علمی در سطوح بالاتر ستاد ملی چکش کاری مطرح می شود و با توجه به جنبه های مختلف در مورد آنها تصمیم گیری می شود ، گفت: پیشنهاد ما بستن شهر تهران برای 2 تا 3 هفته بود.

این متخصص بیماری های عفونی در مورد ایجاد واکسن طی 5 یا 6 ماه دیگر ابراز خوش بینی کرد و گفت: “هر عاملی که بتواند گردش ویروس را در جامعه متوقف یا کند کند ، می تواند از فشار و فشار بر همه کارکنان بهداشت و درمان بکاهد. و بگذارید نفس بکشند. ” اکنون ، هر روز ، هر از چندگاهی ، در مورد بیماری یا مرگ همکاران پزشک یا پرستار خود می شنویم ، و این بسیار دشوار و دردناک است.

مردانی در مورد افزایش تست ها گفت: “تعداد آزمایش ها نسبت به قبل بسیار افزایش یافته است و به روزانه نزدیک به 30،000 تست PCR رسیده است. پیش بینی می شود با كیت های Rapid وارداتی از کره تعداد آزمایشات به 100000 در روز برسد. ، و مراکز غربالگری. ” افراد مشکوک به پیوند بای پس عروق کرونر شناسایی و آزمایش شده اند که به شناسایی افراد آلوده و ناقلین کمک می کند و قرنطینه آنها به کنترل بیماری کمک می کند.

یکی از اعضای کمیته علمی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کرونا با اشاره به اینکه 50٪ بیماران در مهمانی ها و اجتماعات خانوادگی آلوده بودند ، از مردم خواست که از اجتماعات خودداری کنند و ضمن رعایت کلیه پروتکل ها از برگزاری مهمانی های شبانه و اجتماعات به شدت خودداری کنند. .

روسای دانشگاه های علوم پزشکی امام خمینی ، سینا ، و لرستان و کردستان نیز ضمن ابراز نگرانی شدید نسبت به افزایش تعداد ICU های مریض و پرجمعیت ، نسبت به تأثیر محدودیت های جدید کنترل بیماری در برنامه ابراز تردید کردند. آنها گفتند این محدودیت ها باید با آگاهی افراد برای دوری از مهمانی ها و اجتماعات و پیروی از همه دستورالعمل ها همراه باشد ، در غیر این صورت محدودیت ها به تنهایی تأثیر زیادی نخواهد داشت و شاهد افزایش مرگ و میر و فرسایش و خستگی مفرط کادر پزشکی خواهیم بود.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید