بلاگ

سفرهای نوروزی از عوامل اصلی گسترش کرونا در سال آینده

طبق خبر مهر ، به گغته روابط عمومی وزیر بهداشت Elirza Raisi در آخرین نشست معاون وزیر بهداشت در سال 1399 ، وی گفت: عید دیدنی ها سال نو خطرناک خواهد بود و همه مردم ایران با توجه ویژه به این موضوع از جان خود و زندگی خود به ویژه کودکان و افراد مسن  محافظت کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، استفاده از فضای مجازی را بهترین روش جایگزین دید و بازدیدها خواند و افزود: با رعایت این موضوع خواهیم توانست در مناسبت‌های بعدی و اعیاد سال‌های آینده عزیزان خویش را در کنار خود داشته باشیم.

رئیسی ضمن اشاره به خریدهای نوروزی در روزهای آخر سال، گفت: با توجه به تقویت زیرساخت‌ها در کشور طی یک سال گذشته، بهترین روش برای انجام خریدها مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی است و این اقدام باعث کاهش قابل ملاحظه ترددها و شیوع کرونا خواهد شد.

وی، سفر را یکی از عوامل مهم انتقال و شیوع کرونا خواند و افزود: هموطنان در نوروز سفر نروند و با گسترش واکسیناسیون و کاهش شیوع بیماری طی ماه‌های آینده زمینه مناسب برای سفرها فراهم خواهد شد.

رئیسی در ادامه این جلسه ضمن اشاره به فعالیت‌های حوزه بهداشت طی سال ۱۳۹۹ در سراسر کشور گفت: همکاران من در اوج همه گیری کووید ۱۹ با تمام توان در طی سال جاری از مراکز بهداشتی شهرها تا دوردست‌ترین خانه‌های بهداشت ایثارگرانه خدمت کردند و جا دارد از بهورزان، مراقبین سلامت، پزشکان، ماماها، کارشناسان بهداشت محیط و کار، دندانپزشکان، کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها و سایر کارکنان این حوزه تقدیر نمایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پایان ضمن اشاره به آماده باش کامل مراکز بهداشتی در طول نوروز ۱۴۰۰، افزود: علاوه بر تشدید بازرسی‌های بهداشت محیطی در طول این ایام سایر مراکز بهداشتی نیز آماده خدمت رسانی به مردم خواهند بود.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید