بلاگ

سه نقطه ایلام وضعیت «سیاه» کرونایی اعلام شد.

به گفته این خبرگزاری ، سیما سادات لاری ، “نمودار موارد و بیمارستان های ایلام به صورت روزانه اکنون در حال افزایش است و این روند با شیب تند و تند ادامه دارد. ”

وی افزود: در حال حاضر شهرهای بدره ، سیروان و ملکشاهی در استان ایلام در حالت آماده باش و پرخطر قرار دارند و شهرهای آبدانان ، دره شهر ، دهلران و مهران در تاج قرمز و بسیار خطرناک هستند. همچنین ، شهرهای ایلام ، ایوان و چارداول در این استان در وضعیت سیاه ، یعنی فوق العاده خطرناک قرار دارند که ممنوعیت فعالیت گروه های دو ، سه و چهار در این شهرها اعمال می شود و نیاز به نظارت دقیق تر بر اعمال صحیح محدودیت های مصوب در این شهرها ضروری است. است.

لاری ادامه داد: متأسفانه 30 درصد از مرگ های تاج در استان ایلام مربوط به یک ماه و نیم گذشته است. هفته گذشته ، بروز هفتگی موارد بستری شدن مثبت در این استان حدود 53.5 نفر در هر 100000 نفر جمعیت استان ایلام و بروز هفتگی مرگ ناشی از تاج حدود 70 نفر در هر میلیون جمعیت در این استان بوده است. متأسفانه میزان بروز در هر دو شاخص به طور قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است.

وی گفت: میزان استفاده از ماسک توسط مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی در این استان 65 درصد است که کمترین آن مربوط به استان های ایلام و آبدانان است و متاسفانه شهرستان ایلام با داشتن یک سوم جمعیت استان کمترین میزان را دارد. رعایت پروتکل های بهداشتی است.

لاری افزود: برگزاری مراسم خاکسپاری ، عروسی و مهمانی های خانوادگی یکی از مشکلات جدی مدیریت اپیدمی بیماری در استان ایلام است که منجر به افزایش عفونت های درون خانوادگی در این استان شده است. خوشبختانه با تلاش همکارانمان در استان ایلام ، در نیمه اول آبان ماه شاهد دو برابر شدن نمونه موارد مشکوک در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته هستیم که این امر مستلزم تداوم بیشتر است.

وی اظهار داشت: امیدواریم با افزایش حساسیت عمومی در عمل نسبت به توصیه های بهداشتی و ادامه همکاری بین ارگان ها ، شاهد شکست بیماری Covid-19 در کشور باشیم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید