بلاگ

سه نگرانی وزارت بهداشت در مورد شیوع تاج / خرید 42 میلیون دوزواکسن

سعید نمکی ، خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی ، بعدازظهر چهارشنبه در پخش مستقیم از شبکه خبر ، به طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: براساس این طرح ، تحرک عظیمی در زمینه آموزش دندانپزشکی وجود دارد. تشخیص بیماری ، افزایش آزمایش و درمان زودرس سرپایی. ” ما همچنین قبل از رسیدن به بیمارستان که یک طرح محله ای و خانوادگی است ، مدیریت بیماری را شروع می کنیم.

وی گفت: با کمک سفیران سلامت این طرح در کشور آغاز شد و امیدواریم مردم همکاری لازم را داشته باشند و در پایان پروژه دستاوردهای خوبی در زمینه کاهش بیماری ها ، بستری شدن در بیمارستان ها و مرگ و میرها به جهانیان ارائه دهیم. .

نمکی با اشاره به اینکه آمارهای نگران کننده امروز به دلیل هجوم بیماران است ، ادامه داد: در آینده نزدیک با کاهش بستری و مرگ و میر مواجه خواهیم شد و افراد به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از 90 درصد خواهند بود در برخی مکان ها”. با تشکر از شما برای نشان دادن همکاری خود با سیستم بهداشت

وزیر بهداشت گفت: سه نگرانی وجود داشت که یکی از آنها ترافیک صبح به دلیل جابجایی کارمندان شرکت های خصوصی و دولتی بود و امروز رئیس جمهور دستور داد حضور کارمندان در دفاتر به حداقل برسد. در صورت تعطیلی ، به استثنای موارد ضروری ، از شرکت های خصوصی نیز می خواهیم با ما همکاری کنند ، زیرا در غیر این صورت همکاران ما مجبور به تعطیلی شرکت های خصوصی می شوند.

وی افزود: موضوع دیگر نگرانی از تعداد زیاد مردم در مراكز توزیع مرغ در بازار روزانه و تره فرنگی بود كه در همین راستا رئیس جمهور به دو وزیر دستور داد هر چه سریعتر این موارد را ترتیب دهند تا جمعیت شلوغ نکنید. ”

وزیر بهداشت در مورد واکسن کرونا گفت: “ما این موضوع را از سه طریق دنبال می کنیم: خرید واکسن از طریق سازمان بهداشت جهانی که در آن 16 میلیون و 800 هزار دوز وارد می کنیم ، که حدود 10٪ از جمعیت (8 میلیون و 400 هزار نفر) “. من خواهم داد

وی افزود: علاوه بر این ، با عقد قرارداد مشترک با یک شرکت شناخته شده ، 5.5 میلیون دوز واکسن خریداری خواهیم کرد و 20 میلیون دوز نیز از شرکت دیگری خریداری خواهیم کرد و در مجموع 42 میلیون دوز برای 20 تا 21 میلیون نفر تحویل خواهیم داد. .

وی گفت: “واکسن باید دو بار تزریق شود.”

نمکی در مورد تولید واکسن های داخلی افزود: تولید واکسن های داخلی نیز به خوبی پیش می رود و علی رغم ذهنیت برخی که شرکت های دانش را قبول ندارند ، ما در این زمینه عملکرد خوبی داشته ایم و از 12 شرکت ، 4 شرکت برای در حضور دیگران و یک شرکت این شرکت همچنین مجوز انجام آزمایشات روی انسان را دریافت کرده است و ما از هفته آینده شروع به انجام آزمایشات روی انسان خواهیم کرد و امیدواریم که طی ماههای آینده تکمیل تولید ملی واکسن ها را اعلام کنیم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید