بلاگ

شرایط اهدای خون را برای افرادی که جراحی کرده اند اعلام کنیداند

بشیر حاجی بیگی با بیان اینکه هر شخصی ممکن است در طول زندگی بیمار شود و به دلیل بیماری به دلیل بیماری در یک مرکز درمانی بستری شود یا تحت عمل جراحی قرار گیرد ، گفت: پزشکان مراکز اهدای خون در سراسر کشور از داوطلبان اهدای خون س questionsال می کنند آنها سال می کنند در مورد سابقه بستری شدن یا جراحی شما.

وی افزود: اهدا کننده ای که تحت عمل جراحی قرار گرفته و کاملا بهبود یافته و در حال حاضر آنتی بیوتیک مصرف نمی کند ، مشروط بر اینکه در حین جراحی یا در مدت بستری در بیمارستان و شرایط استریل خون و محصولات آن را مصرف نکرده باشد. کاملاً رعایت شده و دوره معافیت را پشت سر گذاشته است بسته به نوع جراحی می تواند خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کند.

حاجی بیگی گفت: در جراحی هایی که از مواد حاوی ماده حاجب تزریقی برای اقدامات تشخیصی استفاده می شود ، داوطلب اهدای خون حداکثر تا 24 ساعت از اهدای خون معاف است و پس از آن طبق گفته پزشک سازمان قادر به اهدای خون خواهد بود.

وی ادامه داد: افرادی که سابقه جراحی های کوچک و لاپاراسکوپی دارند نیز به تشخیص پزشک بخش ، به شرط اعلام پزشک بخش از اهدای خون معاف هستند.

حاجی بیگی افزود: اهداکنندگان خون در صورت جراحی های اساسی مانند برداشتن جمجمه ، برش شکم ، برداشتن تیروئید ، برداشتن رحم و جراحی ستون فقرات تا 6 ماه مجاز به اهدای خون نیستند.

وی گفت: اگر فردی تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفته باشد و یا اگر اهدا کننده خون به دلیل سرطان تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد ، برای همیشه از اهدای خون معاف می شود.

حاجی بیگی تأکید کرد: پزشک معاینه کننده داوطلب اهدای خون در همه موارد به دلیل سابقه جراحی و بستری شدن در بیمارستان توجه خواهد کرد و بر اساس سابقه فرد ، سوابق پزشکی و همچنین استانداردهای ملی و بین المللی انتقال خون تصمیم گیری می کند.

سخنگوی سازمان انتقال خون در پایان همچنین به پیاده سازی و اهمیت سیستم مراقبت از اهداکنندگان خون در سازمان انتقال خون ایران اشاره کرد و افزود: حفظ سلامت داوطلبان اهدای خون از اهمیت ویژه ای برای این سازمان برخوردار است. اگر اهدای خون برای سلامتی آنها خطرناک تلقی شود ، آنها خون دریافت نمی کنند یا نمی کنند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید