بلاگ

شرایط بحرانی در تهران

علیرضا زالی اظهار داشت: در 48 ساعت گذشته شاهد ازدحام و ازدحام قابل توجهی بوده ایم که بر اساس گزارش ها ، میزان ترافیک در مرکز شهر و مرکز شهر نسبت به هفته قبل 135 درصد افزایش یافته و افزایش یافته است 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل. ”

وی همچنین ادامه داد: 39٪ افزایش استفاده از مترو نسبت به هفته قبل داشته ایم و فقط در ترافیک درون شهری از ساعت 9 شب تا 4 صبح 12٪ کاهش نسبت به هفته قبل گزارش شده است. .

به گفته فرمانده عملیات کرونا در تهران ، اگرچه برخی از شلوغی ها ممکن است به دلیل تغییرات آب و هوایی باشد ، اما این یک آمار نگران کننده است. وضعیت تهران نگران کننده به نظر می رسد.

زالی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته 80 نفر جان خود را از دست دادند که 52 نفر آزمایش PCR مثبت داشتند. علاوه بر این ، به 378 بیمار جدید اطلاع داده شد که از این تعداد 132 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

وی افزود: بالغ بر 5400 بیمار سرپایی جدید به بخش بهداشت مراجعه کردند. در مجموع 3،470 بیمار در بخشهای پزشکی بستری هستند که 1320 نفر در بخشهای مراقبت ویژه هستند. علاوه بر این ، در مجموع 395 بیمار دارای مشکلات تنفسی هستند.

زالی گفت: ممکن است تا دو هفته دیگر اثر ازدحام احتمالی که طی روزهای اخیر در سطح شهر با آن روبرو بوده ایم ، قابل مشاهده نباشد.

وی با اشاره به آغاز پروژه محله در تهران با بیان اینکه ارتقا of این پروژه نیاز به همکاری مردم دارد ، افزود: امکان پیگیری سریع و قرنطینه هوشمند بیماران در قالب این طرح می تواند به عنوان یک مداخله اجتماعی موثر باشد.

زالی در ادامه با بیان اینکه انتظار می رود با شروع زمستان با موارد فزاینده ای روبرو شویم ، ادامه داد: طبق مطالعات منتشر شده ، بیشتر انتقال این بیماری دوره های کوتاه خانوادگی داشته است. به همین دلیل باید به خانواده های ایرانی در مورد نزدیک شدن شب یلدا هشدار داد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید