بلاگ

شروع آموزش طراحی لباس به سادگی !

طراحی و ایجاد لباس فوق العاده ساده است و توسط هر کسی قابل انجام است. تا زمانی که شما ایده داشته باشید ، مقداری کاغذ ، مقداری بوم ، چیزی برای علامت گذاری ، چیزی برای برش و چیزی برای دوختن آن ، شما هم به کمک آموزش طراحی لباس و یادگیری طراحی لباس می توانید آن را انجام دهید. از این رو به واسطه راحت بودن آموزش طراحی لباس را برای شما در این مقاله آماده کرده ایم که بتوانیم به راحتی با آموزش طراحی لباس شما را به این حوزه قدم به قدم علاقه مند کرده و وارد کنیم.

 

آموزش طراحی لباس

کامل شدن لباسی که در این آموزش طراحی الگوی لباس نشان داده شده حدود 6 ساعت به طول انجامیده است (و من هنگام آموزش طراحی لباس اشتباهات زیادی مرتکب شدم که نیاز به رفع آن دارند). با توجه به اینکه این اولین لباس من است ، خوشحالم که چقدر طول کشید.

از آنجا که این راهنمای آموزش طراحی لباس شامل لباس سیاه کوچکی مانند آموزش طراحی لباس زنانه است که من درست کردم ، من دقیقاً به شما خواهم گفت که چه کاری انجام داده ام و چه چیزهایی در حین آموزش طراحی لباس آموخته ام. اگر از این اطلاعات برای ایجاد لباسی در اندازه و طرح خود استفاده می کنید ، واضح است که باید متناسب با مناسب بودن لباس خود ، تکنیک ها و تجهیزات روش طراحی لباس را تغییر دهید.

من فرض می کنم که برای مدت زمان این دوره آموزشی طراحی لباس ، پاراگراف فوق را به خاطر می آورید و من به شما یادآوری نخواهم کرد که بسته به طراحی خود از روش دیگری استفاده کنید.

خوب ، بیایید آموزش طراحی لباس را شروع کنیم!

نکته اضافه کنید سوال نظر بارگیری کنید
مرحله 1 نحوه طراحی لباس: لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید تا بعد به چگونگی طراحی لباس بپردازیم.
شما به موارد زیر احتیاج دارید:

– کاغذ (نقاشی روی آن)

– مداد

– کاغذ قصابی (برای تنظیم شابلون ، ارزان می توانید در مغازه های سرگرمی در جلیل پیدا کنید)

– یک خط کش

قیچی

نشانگر چرخ گچ

– نوار اندازه گیری

– چرخ خیاطی (اگر جرات دارید با دست قابل انجام است)

– پارچه (و پارچه آستر پارچه ای)

سیم

– سوزن (برای لمس دست دوخته شده)

لباس زیپ دار

– Seam Ripper (اگر اشتباهاتی مثل من مرتکب شوید)

در ابتدا این آموزش طراحی لباس می تواند سخت ترین قسمت سفر لباس پوشیدن شما باشد ، همراه با لباسی که می خواهید ایجاد کنید. اولین لباس من با کمک دوست دخترم ایجاد شد. او یک لباس سیاه کوچک می خواست ، بنابراین ما نشستیم و من چیزی را که او دوست دارد را به کمک آموزش طراحی دوخت ترسیم کردم.

سپس مدل خود را مطابق با یک راهنمای آموزش طراحی لباس برای اندازه گیری مفید برای یک خیاط ، اندازه گیری کردم. اندازه گیری ها را در نقاشی خود یادداشت کردم و تصور کردم که لباس به دشت های مسطح گسترش یافته است. کاغذ گرافیکی در اینجا برای اطمینان از تقارن مفید است.

من در طول دوره طراحی لباس هر یک از این صفحه های مسطح را رسم کردم و نقطه ای را که درزها و نحوه اتصال آنها به صفحه های دیگر لباس است ، یادداشت کردم.

مثالی در آموزش طراحی لباس : اگر اندازه دور کمر مدل من 30 اینچ (دور) باشد ، این بدان معنی است که قسمت جلویی که دور کمر او را می پوشاند حدود 15 اینچ خواهد بود. این لباس قرار نبود که به پوست ببندد ، بنابراین او کشیده شد تا از کمر کمی شعله ور شود.

این نکات برای آموزش طراحی الگوی لباس به شما امکان می دهد مقدار پارچه مورد نیاز برای خرید را تخمین بزنید. من دو فوت مواد پلی استر و دو فوت مواد پوشش لباس خریداری کردم.

بعد از کشیدن این هواپیماها ، آنها را به کاغذ قصابی منتقل کردم که به اندازه واقعی بزرگ شده بود. من عکس های آن را ضمیمه نکردم زیرا همه آنها یکسان بودند و برای آموزش طراحی لباس زنانه سود کمی هم داشتند.

کاغذ ریتم عالی است زیرا پاره شدن و خم شدن آن بسیار دشوار است.

در این آموزش طراحی لباس چند نکته برای انتقال نقاشی کوچک خود به کاغذ ریتم و حفظ تقارن و اندازه وجود دارد:

– استنسیل ها را کمی بزرگتر از ابعاد واقعی قرار دهید. این جای جای بخیه را می گذارد!

اندازه گیری ها را همیشه با خط کش یا نوار اندازه گیری چک کنید

– برای صاف نگه داشتن لبه ها از لبه های کاغذ استفاده کنید

– اگر با هندسه آشنا هستید از قطب نما استفاده کنید

– روی سطح سخت کار کنید

– از مداد استفاده کنید ، پاک کن ها دوست شما هستند

– برای اطمینان از تقارن ، شابلون ها را به دو نیم دو برابر کنید

– یک استنسیل می تواند برای بیش از یک قسمت لباس کار کند! (اگر به عکسهای من که حین آموزش طراحی لباس تهیه کرده ام توجه کنید ، لباس من می توانست با شابلون کمتری ساخته شود. من یک چیز اضافی درست کردم تا بتوانم آنها را به مدل خود بچسبانم!)

برای یادگیری آموزش طراحی لباس با نرم افزار سایر مطالب ما را هم دنبال کنید.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید