بلاگ

شهدای سلامت با آگاهی از خطر کرونا دل به آتش زدند

به گزارش خبرگزاری ، سعید نمکی ، در جلسه کمیته ملی شهدا که با حضور معاون امور علمی ، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه و رئیس ایثارگران و ایثارگران برگزار شد بنیاد امور ، در ساختمان مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران. وی در خصوص شهدای خدمتگزار در حوزه سلامت افزود: تکریم شهدا تکریم سازه های قدرتمند و ارزشمند یک نظام است و بی احترامی به شهید و خانواده وی پایه های حکومتی بر اساس خون شهدا را به لرزه در می آورد. ” اما ، کسی که به شهادت رسیده است به موقعیتی رسیده است که نیازی به تکریم بندگان زمینی خدا ندارد ، آنها بسیار به خدا و اولیای خدا نزدیک هستند و این ما هستیم که در روز قیامت به شفاعت آنها احتیاج داریم. .

وی ادامه داد: شهدا در اوج نجات در همه زمینه ها هستند که برای آب ، خاک ، زمین ، سلامتی ، تقدس ، دین و آیین یک کشور جنگیده اند و به فیض والای شهادت نائل می شوند. شهدایی مثل دکتر زارع که یک چشم پزشک قرنیه بود ، اگر از نظر مادی به موضوع نگاه می کردیم ، اگر می خواست از حرفه خود درآمد کسب کند ، می توانست از هر عمل جراحی چندین برابر بیشتر از سایر جراحی ها دریافت کند گروه ها می خواهند از خانواده خود حمایت کنند. آنها درآمد کسب می کردند. در عین حال ، سایه ارزشمند یک دانشمند و یک فرد فرهیخته از کشور کاسته شده و با هیچ معیار مادی قابل اندازه گیری نیست. بنابراین تکریم شهدا تکریم یک کشور ، یک نظام ، یک چشم انداز و یک افتخار و غرور ملی است که مایه مباهات و دوام یک ملت در طول تاریخ است.

نمکی با بیان اینکه تکریم و احترام به شهدا بسیار مهم است ، گفت: در سفرهای استانی اولین کاری که می کنیم این است که به گلزار شهدا می رویم و از مقام والای آنها ادای احترام می کنیم و اولین دعایی که می خوانم این است: خدایا ، من از شهدا شرمنده ام. ‘ انجام ندهید.”

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه نباید از خانواده های معزز شهدا غافل شد ، اظهار داشت: در روزهای انقلاب عزیزان عزیز را به روش های مختلف قبل ، بعد و بعد از انقلاب و همچنین ایام مقدس از دست دادیم. دفاع ، و آنها به شهادت رسیدند. اما برخی مظلوم واقع شدند و عده ای آگاهانه به شهادت رسیدند. بسیار متفاوت است که فردی با دانش و آگاهی خود را به آتش بکشد و به خط مقدم برود. اما شهادت در حوزه سلامت آگاهانه ترین نوع شهادت است.

وی افزود: شهدای سلامت با دانستن و آگاهی از خطرناک بودن این ویروس کشنده ، در حالی که با کمبود ماسک و لباس محافظ روبرو بودیم ، قلب آنها را آتش زدند و مانند پروانه ها به دور بیمار رفتند و سوختند.

نمکی گفت: بر خلاف آنچه در دفاع مقدس اتفاق افتاد ، ما در زمینه شهدای سلامت ژنرال های بیشتری از سربازان از دست دادیم ، زیرا آنها می خواستند خط شکن باشند و سربازان پشت سر این فرماندهان حرکت می کردند و بنابراین هرچه عزیز باشد ، ما گرامی داشته ایم نظام جمهوری اسلامی. تقدس این عزیزان حرمت نظامی است که در اوج تحریم ها توانست میزان مرگ و میر را در کمتر از یک پنجم به کمتر از یک پنجم و تعداد بستری شدن در بیمارستان را کاهش دهد. در کمتر از دو ماه 20 درصد ، در حالی که کشورهای غربی هنوز به ویروس آلوده شده اند ، درگیر این پرونده نشده اند ، یک رکورد تاریخی در کنترل و مدیریت بیماری به ثبت رسانده اند.

وزیر بهداشت اظهار داشت: در این روزهای سخت ، کارکنان بهداشتی و درمانی کشورمان توانستند از هر کشور حداقل 1.6 تخت بیمارستانی و سه برابر نیروی انسانی نسبت به تخت خود ، 1.6 تخت بیمارستانی به ازای هر 1000 نفر تأمین کنند. سبقت گرفتن.

همچنین در ادامه این جلسه کامل تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت ، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت ، با اشاره به دستورالعمل های تعیین مصادیق شهدای سلامت ، اقدامات اجرایی برای تهیه چک لیست کامل خصوصیات شخصی شهدای دفاع از سلامت و گفت: از 139 موردی که از دانشگاه های مختلف دریافت کرده ایم ، بر اساس مثالهای لازم ، دستورالعمل ها و صحت اطلاعات و بررسی های جامع ، در نتیجه با آرا کمیته ها ، ما 20 مورد را نهایی کردیم.

در این جلسه 20 مورد از شهدای خدمات بهداشتی تایید شده در نظر گرفته شد و ادامه تحقیقات در این زمینه به جلسات بعدی موکول شد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید