بلاگ

عدم رعایت پروتکل‌ها در خوزستان نتایج بدی به دنبال داشت

سعید نمکی در جلسه روسای دانشگاه های علوم پزشکی که به صورت آنلاین برگزار شد ، خاطرنشان کرد، در مکالمات منظم خود با مردم و مسئولان ، از آنها خواستم که نگاه دقیق تری داشته باشند. نحوه مبارزه با ویروس جدید از ویروس قدیمی ؛ وی گفت: “افزایش مسافت ، نگهداری و انطباق با قوانین بسیار مهم است.”

وی با ابراز گلایه از افزایش نرخ بیماری در خوزستان ، که مرکز اشتئو نیز هست ، گفت: رعایت قانون به کمتر از 10 درصد رسید و تقریباً هرگز ، و ما از جمعیت رنج می بردیم. همان. هرجا که اجرای قانون قانون ضعیف شده است ، باز هم ضعف وجود دارد.

وزیر بهداشت ، در طرح این سوال که با اقدام ویروس جدید چه چیزی را باید دنبال کنیم؟ وی گفت: “این ویروس یک باکتری بدخیم ، بدخیم ، بسیار مسری و بیماری زا است و همچنین میزان مرگ و میر به طور قابل توجهی بالاتر از روزهای گذشته است.”

نمکی در صحبت با روسای دانشگاه های علوم پزشکی گفت: شما باید تصور کنید که این ویروس در بسیاری از نقاط شیوع یافته است. قبلاً گفتم که ویروس ها گذرنامه نمی خواهند. همانطور که ویروس ووهان توانست به قطب جنوب حمله کند ، ویروس های آفریقایی و انگلیسی نیز از جمله به انسان تبدیل شده اند.

وی ادامه داد: اولین قدم در این زمینه افزایش تست است و با آزمایش سریع حتماً تست PCR را به عنوان یک آزمون مهم انجام دهید. اگر همه علائم منفی اما علامتی است بیمار را ترک نکنید ، بیمار را مجدداً معاینه کنید و نمونه هایی برای NGS در مراکزی که قبلاً ذکر کردم تهیه کنید تا تأثیرات اولیه تغییر را ارزیابی کنید. از آنجا که جهش یا جهش مختص باکتری های آفریقایی یا بریتانیایی نیست و با وجود زمین و گونه های موجود ، به احتمال زیاد به تغییرات جدیدی در مرز دست خواهیم یافت.

وزیر بهداشت اظهار داشت: ویروس به انگلیس سرایت کرده و به سایر مناطق کشور از جمله مناطق شهری و روستایی سرایت کرده و اوضاع رو به وخامت است و این اتفاق افتاده است.

وی گفت: “من خطر ابتلا به بیماری قلبی را پیش بینی می كنم اگر از برخی رهنمودها پیروی نكنم.” درصد مسری است. من درست گفتم که آسیب و مرگ ویروس قطعاً بیشتر از آن است که انگلیس است.

وی گفت: تمام تلاش ما برای رصد همه مرزها و گفتن روسای علوم پزشکی حتی در پرونده های جنایی قاچاق غیرقانونی باید بدون توجه به شرایط محاکمه شود.

وزیر بهداشت ، یک هفته قبل از فوت مادر 71 ساله در خیابان وحدت اسلامی و حادثه هشتگرد و مرگ یک مرد به دلیل تاج انگلیس ، وزیر بهداشت: این حادثه تایید کرد که ویروس در کشور شیوع یافته است و ویروس را می توان در زیر پوست تمام روستاها ، شهرها و خانواده ها مشاهده کرد و این یکی از علائم جدی ویروس کرونا است که جهش یافته است.

نمکی با اشاره به اینکه روزهای سخت روسای دانشگاه های علوم پزشکی آغاز شده است ، گفت: “این ویروس اروپا را با قوی ترین سیستم بهداشتی در 30 ماه گذشته به زانو در آورده است.” برای تغییر عقیده باید به چیز غیر معمولی برسید.

وزیر بهداشت گفت: “بیشتر اوقات ما می خواهیم مراقب نحوه مقابله با ویروس جدید باشیم که هیچ تفاوتی با ویروس قدیمی ندارد ، بی فایده است و همانطور که انتظار داشتم یا هنوز ویروسی وجود ندارد ، ما با این سهل انگاری وارد مرحله جدید بیماری قلبی خواهد شد. ”

وی افزود: “ما در استان خوزستان افزایش جدیدی داریم اما در این بین شیوع تاج در مازندران کاهش یافته است.”

به گفته نمکی ، ما در ابتدای تلخی تاج چهارم هستیم: باید از اجتماعات و ازدواج هایی که نباید در این ماه مقدس تبدیل به غم شود ، اجتناب کنیم. با توجه به اینکه این نوع ویروس جهش یافته چندین برابر مسری است.
وی افزود: “برخلاف تصور رایج ، شیوع بیماری ، مرگ و میر زیاد است و طبق سوابق ، جوانان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و همچنین گونه ای خطرناک است.”

نمکی گفت: “کار با هم برای آزمایشات بیشتر و موارد بهداشتی در مراکز کنفرانس باید مورد توجه قرار گیرد. با توجه به سنگینی کاری که ما شروع کرده ایم ، امیدوارم با رنگ آمیزی مجدد رنگ ها در ماه مارس نسبت به سال گذشته از منطقه عید لذت ببریم. ”

وزیر بهداشت گفت: ما همچنین باید سفر را ممنوع کنیم. از یک اشتباه کوچک چشم پوشی کنید و اگر در منطقه مخالف نیستید ، به من اطلاع دهید. مکانهایی را که باید ببندید حتماً ببندید و حتماً به مرزهای شهرستان و همسایگی خود توجه کنید.

نمکی در صحبت با روسای دانشگاه های علوم پزشکی افزود: با خیال راحت داروها را مصرف کنید و در صورت مشاهده تغییر مثبت ، حتماً آنها را به قرنطینه های ارائه شده توسط دکتر کولیوند ببرید. با کمیته های ما در ارتباط باشید و به خاطر داشته باشید. کمربند ایمنی خود را ببندید ، چشمان خود را بیش از هر زمان دیگر باز کنید و قدم های سریع را بردارید. متأسفانه سرعت ویروس ممکن است بسیار سریعتر از اقداماتی باشد که انجام می دهیم. امیدوارم با هوشیاری فراوان بتوانیم از پس این مشکل جدید برآییم و نظارت را ادامه دهیم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید