بلاگ

عدم کمبود برای تامین دارو در کشور

علیرضا عسکری در گفتگو با خبرنگار مجله دانستنی های دندانپزشکی، گفت: “وزارت بهداشت در وهله اول مسئول کمبود دارو است. با این وجود بیش از 95٪ داروها در حال حاضر در کشور تولید می شود و کمتر از 5٪ داروهای مربوط به بیماری های خاص از کشور وارد می شود.”

وی افزود: متأسفانه علی رغم اینکه تحریم ها هیچ تاثیری بر دارو ندارند ، اما در روند تهیه دارو موثر نبوده و تأثیر منفی داشته است.

عسکری با بیان اینکه سازمان خرید پزشکی برای بیماران خاص دارو نیز تهیه می کند ، ادامه داد: تمام نهادهای کشور از جمله وزارت بهداشت ، سازمان غذا و دارو ، سازمان خرید پزشکی ، جمعیت هلال احمر. از شیوع بیماری عروق کرونر قلب جلوگیری می کند و تحریم ها نباید در ارائه مراقبت های پزشکی مشکلی ایجاد کنند. البته برخی از داروها از قبل آماده شده اند و خوشبختانه در حال حاضر کمبودی نداریم.

وی در پاسخ به این سال که آیا برخی از بیماران به برخی داروها احتیاج دارند یا فاقد آنها هستند ، گفت: “دلیل این امر این است که برخی از داروها در کشور تولید می شوند ، اما برخی از پزشکان نسخه خارجی را تجویز می کنند که می تواند یک نسخه کوچک باشد.”

رئیس سازمان تدارکات پزشکی ادامه داد: بنابراین ، در برخی موارد گفته می شود که کمبود دارو وجود دارد ، اما این دارو برای تولید داخلی طراحی شده است و در دستورالعمل داخلی هیچ کمبودی وجود ندارد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید