بلاگ

قرنطینه افراد ضعیف وبی بضاعت در هتل‌ها/ بسیج پای کار است.

به گزارش خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی ، مهمترین برنامه وزارت بهداشت و ستاد ملی تاج در اجرای محدودیت های جدید تاج ، که قرار است از اول دسامبر 1999 در سراسر کشور اجرا شود ، شناسایی و قرنطینه بیماران کرونر.

یکی از مشکلات کنترل بیماری و شکستن زنجیره انتقال ویروس عدم شناسایی دقیق بیماران کرونر و قرنطینه است که متأسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی که اکثر خانواده ها با آن روبرو هستند امکان ماندن در خانه و بودن را نمی پذیرند. قرنطینه شده مشکلات دیگری نیز در مورد عدم اجرای صحیح قرنطینه وجود دارد.

وزیر بهداشت سعید نمکی ، در جلسه روز گذشته پایگاه عملیاتی ضد کرونا کرونا ، مناطق حومه ای این کلان شهر را پاشنه آشیل مبارزه با کرونا نامید و خطاب به فرمانداران و فرمانداران مناطق گفت: جمعیت 12 میلیون نفری باید به شکل ویژه ای به ساختار ارائه خدمات نگاه کنید و با کمک یکدیگر ، قرنطینه موقت و زیرساخت های بیمه با کمک یکدیگر ایجاد می شوند.

در همین راستا دیروز جلسه ای در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد که مهمترین موضوع مورد بحث در این جلسه روش قرنطینه و حمایت مالی و معیشت بیماران فقیر کرون در حومه تهران بود.

مشکلات اقتصادی مهمترین نگرانی فقرا است که بیشتر آنها در حومه تهران زندگی می کنند. با ظهور بیماری کرونر قلب ، شرایط زندگی دشوارتر شده است و در نتیجه ، مسائل قرنطینه ای و ماندن مظنونین به تاجگذاری مثبت و عروق کرونر در خانه به چالشی برای بیماری تبدیل شده است که وزارت بهداشت نمی تواند آن را حل کند. این کار را به تنهایی انجام دهید.

عیسی مالمیر مسئول بسیج جامعه پزشکی تهران در دیدار با معاونین فنی سه دانشگاه تهران ، ایران و شهید بهشتی به تشریح کلیات پروژه “شهید سلیمانی” پرداخت و گفت: استان تهران شرکای این پروژه

وی با تأکید بر اینکه بسیج و پایگاه های شهرداری در محلاتی که کمبود امکانات بهداشتی دارند مورد استفاده قرار می گیرد ، افزود: با هماهنگی انجام شده از هتل ها ، هتل ها و مهمانسراهای بنیاد مستضعفان برای جداسازی و قرنطینه بیماران استفاده می شود. ”

مالمیر گفت: معیشت از جمله تهیه غذا و سبد غذایی و تهیه اقلام پزشکی دارویی نیز از بسیج حمایت می کند.

در همین حال ، سعید تمالی معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه مراقبت و نظارت بر این پروژه به عهده دانشگاه های علوم پزشکی است گفت: بخش پشتیبانی این پروژه نیاز به همکاری خیرین و بسیج جامعه پزشکی دارد. ”

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید