بلاگ

محدودیت زمانی برای ذخیره سازی فرآورده های خونی / درخواست از شهروندان.

به گزارش خبرگزاری ، محمدرضا مهدی زاده ضمن قدردانی از حضور و همدردی مردم در مراکز اهدای خون ، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در روزهای اخیر و پس از تماس هایی مبنی بر لزوم داوطلبان اهدای خون برای کاهش ذخایر خون ، مثل همیشه ، ما شاهد صحنه های شگفت انگیزی هستیم. ” ما برای نجات جان بیماران مهربان و متعهد بودیم.

وی ادامه داد: البته ما باید نیاز اهدای خون را به دلیل نیاز روزانه و مداوم بیماران به فرآورده های خونی در نظر بگیریم ، امری مهم و مستمر تا این حضور مقطعی تا پایان زمستان امسال به یک حرکت مداوم تبدیل شود ”

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به محدودیت زمانی برای ذخیره برخی از فرآورده های خونی مانند پلاکت ها ، افزود: باید بگویم که زمان نگهداری برخی فرآورده های خونی مانند پلاکت حدود سه روز است و به جای تراکم اهدای خون طی چند روز ، حضور باید در زمانهای مختلف ادامه یابد تا در تأمین نیازهای بیش از 160 بیمارستان و مرکز درمانی در پایتخت دخالت نکنیم.

مهدی زاده با توجه به شیوع بیماری کرونر قلب و محدودیت های آن ، وضعیت امسال را بسیار ویژه توصیف کرد و گفت: ادامه مشارکت مردم می تواند بهترین یاور ما در نجات جان بیماران باشد و امیدواریم در ماه های آینده تا پایان زمستان که می تواند اجازه دهد روزهای سختی وجود داشته باشد ، بگذارید با هم این راه را ادامه دهیم و به خاطر مهربانی و از خودگذشتگی آنها به شهرت جهانی ادامه دهیم.

مدیر کل انتقال خون استان تهران در پایان با تأکید بر آمادگی تمام ظرفیت های این مجموعه برای خدمات دهی به مراجعین در مراکز اهدای خون گفت: عذرخواهی می کنم و از همه اطمینان می دهم که با رعایت تمام معیارهای بهداشتی و در بالاترین سطح سطح قدرت ، تمام نیروهای انتقال خون در خدمت مردم خواهند بود و آخرین توصیه ما این است که مردم عزیز قبل از حضور در مراکز اهدای خون ، به سیستم چرخش مراجعه کنند. اهدای اینترنت در سایت انتقال خون تهران ، ثبت نام کنید تا اتلاف وقت شهروندان در مراکز اهدای خون به دلیل ازدحام بیش از حد کاهش یابد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید