بلاگ

مصرف کنندگان مواد مخدر بیشتر در معرض بیماری کویید 19هستند.

به گزارش خبرگزاری ، علی فرهودیان گفت: حدود یک سال پیش ویروس کووید 19 در جهان ظاهر شد و 10 ماه پیش مواردی در ایران گزارش شد و اکنون ایران یکی از کشورهایی است که با این بیماری مبارزه می کند. و تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام شده است.

و وی افزود: “در مورد اعتیاد و تاج گذاری ، برای اولین بار ، کشور ما مقاله ای را تولید کرده است که در انجمن جهانی داروی اعتیاد نیز منتشر شده است.” همچنین تحقیقاتی براساس بررسی های جهانی در فازهای یک و دو انجام شده است و مشخص شد که مصرف کنندگان مواد مخدر خدمات کمتری نسبت به سایر ویروس های کرونا دارند.

نایب رئیس کنگره بین المللی چهاردهم علوم اعتیاد و نشست آسیایی انجمن جهانی داروی اعتیاد با اشاره به اینکه موضوع تاج و اعتیاد یکی از مباحث مورد بحث در این کنگره خواهد بود ، گفت: ایران یکی از کشورهای پیشرو در مبارزه با اعتیاد و تاج و تاج و برگزاری کنگره است. داروی آسیایی علیه اعتیاد در کشور ما می تواند نتایج موثری به همراه داشته باشد.

وی در پاسخ به این سال که آیا مصرف کنندگان مواد مخدر کمتر از سایر افراد جامعه به بیماری کرونر قلب مبتلا هستند ، گفت: نه ، به هیچ وجه و شواهد علمی جدی وجود دارد که حتی افراد معتاد به مواد مخدر نیز بیشتر به بیماری مبتلا می شوند. انسداد شریان قلب “. این بیشتر به این دلیل است که نه تنها سیستم ایمنی این افراد نسبت به سایر افراد عادی ضعیف است ، بلکه رعایت پروتکل های بهداشتی توسط این افراد نیز کمتر در نظر گرفته می شود. همچنین ، در صورت بیماری کرونر قلب ، مصرف کنندگان مواد مخدر به احتمال زیاد دچار عوارض جدی از این بیماری می شوند.

برای اطلاعات بیشتر به وب سایت کنگره به آدرس www.ascongress.ir مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید