بلاگ

معلمان آینده کشور از م theلفه های اجتماعی تأثیرگذار بر سلامتی آگاه خواهند شدباشد

 جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، با بیان اینکه اجرای پروژه آموزش مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت برای گروه معلمان به ویژه فارغ التحصیلان جوان به عنوان هدف راهبردی در دانشگاه سلامت محور ایران در نظر گرفته شده است، گفت: این پروژه از بهمن ۹۹ در قالب ۱۰ واحد درسی و ۱۷۰ ساعت به صورت مجازی برای حدود ۷۰ هزار معلم دانشجو برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه معلمان گستره بزرگی در سطح ملی را شامل می‌شوند و به شکل نافذی برای تدریس در کشور حضور دارند، این دوره برای این گروه هدف ارائه می‌شود تا زنجیره افزایش آگاهی و دانش سلامت به دانش آموزان منتقل و در نتیجه سطح سواد سلامت خانواده‌ها هم ارتقا یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پیرو امضای تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگیان، دانشجویان در کنار آموزش‌های تخصصی خود این دوره را می‌گذرانند و در پایان یک مدرک دانشگاهی به آنها ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طرح آشنایی با مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت برای افزایش توانمندی‌های معلمان الزامی است.

کوهپایه زاده افزود: دانشگاه علوم پزشکی ایران به منظور تحقق هدف راهبردی افزایش سطح سلامت جامعه، تمامی هزینه‌های تولید محتوا و اجرای این طرح را بر عهده دارد.

جلسه هماهنگی اجرای این طرح با حضور رئیس، نمایندگان دانشکده پزشکی و گروه پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایران، شنبه یکم آذر ۱۳۹۹ برگزار شد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید