بلاگ

مقاومت در برابر چاقی در برابر تاج کاهش یافته است

فرزاد شاهدور با اشاره به اینکه چاقی عوارض جانبی زیادی برای بیماران کووید 19 دارد ، اظهار داشت: مطالعات علمی و آماری نشان داده است که افرادی که از چاقی رنج می برند در مقایسه با افراد با وزن طبیعی احتمال ابتلا به کوید 19 زیاد است.

وی افزود: با توجه به اینکه افراد با وزن طبیعی بیش از افراد چاق یا دارای اضافه وزن رژیم غذایی سالم را دنبال می کنند و بنابراین این افراد کمتر به بیماری کووید 19 مبتلا می شوند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه مقاومت افراد چاق یا چاق در برابر این بیماری بسیار کاهش یافته است ، گفت: افرادی که از تغذیه مناسب و وزن طبیعی نسبت به قد خود برخوردار هستند کمتر دچار این بیماری می شوند.

معمولاً افراد چاق به دلیل اضافه وزن و چاقی در بدن خود از شرایط التهابی بیشتری رنج می برند و این احتمال وجود دارد که سیستم آنتی اکسیدانی بدن بسیار ضعیف تر عمل کند ؛ همچنین به دلیل سطح بالای التهاب در بدن افراد چاق ، مقاومت آنها در برابر بیماری ها و ویروس های مختلف کاهش می یابد.

وی توضیح داد: افرادی که چاق یا دارای اضافه وزن هستند باید در این دوره وزن کم کنند ، زیرا به دلیل شرایط بحرانی مقاومت آنها در برابر بیماری همچنان کاهش می یابد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید