بلاگ

ممنوعیت ها و محدودیت های کرونا را توضیح دهید

به گزارش خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی ، عبدالرضا رحمانی فضلی ، فرمانده ستاد عملیاتی ستاد ملی ضد کرونا ، در برنامه تیتر امشب شبکه خبر اظهار داشت:

وی افزود: در این مرحله که با موج سوم روبرو هستیم ، تمرکز بر اجرای مصوبات ضروری بود و این اردوگاه برای انجام بررسی به همین دلیل راه اندازی شد. زیرا تا به امروز 43 جلسه تشکیل و 370 مصوبه صادر شده است و پیگیری کلیه این مصوبات در دستگاههای اجرایی ضروری بود.

وزیر کشور گفت: طرحی که امروز ارائه شد با پیشنهاد وزارت بهداشت پیگیری شده است ، این طرح که محدودیت نامیده می شود به تنهایی نمی تواند موفق شود و همه م componentsلفه های این طرح باید با هم کار کنند. ویروس کرونا باید کنترل و کنترل شود.

فرمانده ستاد تاجگذاری ملی گفت: برای مدیریت و کنترل تاج باید در وهله اول تعداد بیماران را کاهش دهیم و در وهله دوم ورودی های بیمارستان را کاهش دهیم. برای غربالگری گسترده با کمک بسیج ، هلال احمر ، قرمز و ..

تعداد آزمایشات را به 100000 در روز افزایش دهید

رحمانی فضلی ادامه داد: “ما باید ظرفیت آزمایشات را افزایش دهیم. در هفته گذشته 22000 آزمایش در یک روز انجام شد و برای اینکه بتوانیم بیماران بیشتری را شناسایی کنیم و در روزهای اول بیماری درمان را شروع کنیم ، آزمایشات بیشتری انجام شود. باید انجام شود. 42000 آزمایش انجام می شود و با مقدمه آزمایشات سریع روزانه می توان تا 100000 آزمایش را افزایش داد.

وی با اشاره به موضوع قرنطینه بیماران گفت: اولاً افراد آموزش لازم را برای قرنطینه ندیده اند ، ثانیا ساختمان ها و خانه ها اجازه نمی دهند قرنطینه را به خانواده ها برسانند در این راستا ما قصد داریم دوره نقاهت را از نو بسازیم و همچنین برخی هتل ها و مسافرخانه ها “. برای این کار ما با وزارت گردشگری در این زمینه هماهنگ شده ایم.

ردیابی افراد با برنامه “Mask”

وزیر کشور خاطرنشان کرد: با استفاده از برنامه “با ماسک” می توانیم افراد آلوده به این بیماری را ردیابی کرده و افراد در معرض خطر را شناسایی کنیم و همچنین همکاری های دیگر از جمله فروش بلیط به بیماران و. “

فرمانده ستاد ملی کرونا گفت: مشارکت مردم می تواند در همه مراحل به ما کمک کند و استراتژی هایی برای استفاده از قدرت مردم تدوین شده است.

وی افزود: استانها و شهرها را به سه سطح قرمز ، نارنجی و زرد تقسیم کرده و محدودیت ها را بر اساس رنگ اعمال می کنیم ، هر دوشنبه وزارت بهداشت باید اعلام کند کدام شهر قرمز است و کدام شهر نارنجی و در چه مرحله ای کنترل ” و کنترل بیماری.

سه رکن اصلی موفقیت در ممنوعیت ها برای جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب

وزیر کشور گفت: تمام موارد ذکر شده بر اساس 3 محور است ، یک محور وزارت بهداشت است ، ما همه کارها را انجام می دهیم تا وزارت بهداشت بتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد البته در این 9 ماه وزارت بهداشت و درمان وظیفه خود را به خوبی انجام داده است. مسئله بعدی تبلیغات ، آموزش و اطلاع رسانی است ، زیرا اگر ما می خواهیم پیشگیری را به خوبی انجام دهیم ، مردم باید مطلع شوند تا بتوانند همکاری كنند ، مردم ستون سوم هستند ، زیرا بدون كمك به مردم ، ما نمی توانیم موفق شویم.

“اصل این نیست که محدودیت ها و ممنوعیت ها را اعمال کنیم ، اما وقتی با افرادی روبرو می شویم که چیزی را مشاهده نمی کنند ، مجبور به اعمال محدودیت هستیم. این حجم از مرگ و میرها بر اثر کروناس بسیار تلخ و دردناک است و ما امیدواریم که مردم با خادمان خود همکاری کنند .

تخلفات ممنوعیت تردد در شب با دوربین ثبت می شود

رحمانی فضلی با اشاره به ممنوعیت تردد از ساعت 9 شب تا 4 صبح گفت: ما تخمین می زنیم که بین 50 تا 60 درصد مردم این ممنوعیت را رعایت کنند و بقیه افراد احتمالاً افرادی هستند که به طور مثال شیفت شب کار می کنند ، و کارفرمایان می توانند این مشکل را حل کنند. ” لیست افراد را به پلیس گزارش دهید تا جریمه نشوند. مطمئناً افراد از ساعت 9 شب تا 4 صبح با دوربین جریمه می شوند اما افراد می توانند قبل از پرداخت جریمه این موضوع را گزارش کرده و هرگونه جریمه ای را که به اشتباه برای آنها صادر شده است حذف کنند.

وی گفت: فعالیت تاکسی های اینترنتی ، تاکسی ها ، آژانس ها و … مشکلی ندارد و جریمه ای برای این افراد صادر نمی شود. بانک ها ، دفاتر برق ، برخی از دفاتر اداری در تمام استان ها باید آزاد باشند و خدمات ارائه دهند ، اما اگر موسسه ای تشخیص دهد که این کار با حداقل تلاش انجام می شود ، مشکلی نیست و باید از راه دور برقرار شود. البته باز هم می خواهم بگویم که دفاتر تعطیل نیستند و حداکثر یک سوم از راه دور می توانند از راه دور کار کنند و اگر این کار با کمتر از یک سوم انجام شود ، ممنوعیت دورکاری بیشتر کارمندان نیست.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: بخش خصوصی نیز باید کارها را مطابق پروتکل ها انجام دهد ، البته اگر مشتری نداشته باشند می توانند مطابق پروتکل ها عمل کنند اما اگر مشتری دارند باید مراجعه کنند به لیست فعالیتهای تجاری بروید و آن لیست را دنبال کنید.

فرمانده ستاد عملیاتی ستاد ملی ضد کرونا ادامه داد: کارمندان اداری در مدارس و دانشگاه ها بسته هستند ، به جز عواملی که سیستم و کار رایانه و غیبت را مدیریت می کنند.

500 کرون را با استفاده از برنامه “با ماسک” شناسایی کنید

وی افزود: طی 2 روز حدود 400 تا 500 نفر با این برنامه نقاب دار شناسایی شدند كه در حمل و نقل عمومی كار می كردند و همچنین بیمار بودند. استفاده از برنامه و آزمایشات سریع می تواند به شناسایی افراد كمك زیادی كند.

وزیر کشور گفت: اگر مردم ممنوعیت خروج از شهرهای سرخ را رعایت نکنند و اگر از جاده خارج شوند و در جاده ها دیده شوند ، اگر از شهرهای سرخ باشند یک میلیون تومان جریمه می شوند و اگر آنها از شهرهای نارنجی هستند ، 500000 تومان جریمه می شوند.

طبق اعلام وزارت بهداشت ، 70 درصد مردم مصوبات را رعایت می کنند و البته روز به روز در حال کم و زیاد شدن است و باید منتظر رعایت افراد باشیم اما از روز شنبه مصوبات جدی گرفته می شود . می شود.

رحمانی فضلی ادامه داد: اگر خودرویی از ساعت 9 شب تا 4 صبح تردد داشته باشد که این امر ممنوع است ، 500000 تومان جریمه می شود.

 

 

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید