بلاگ

میکروب های روده چه نقشی در ابتلا به سرطان سینه دارند؟

به گزارش خبرنگار مجله دانستنی های دندانپزشکی، محققان دانشگاه جان هاپکینز در ایالات متحده دریافته اند که سلولهای پستانی در معرض این دارو هنوز به خاطر سپرده می شوند و خطر بیماری را افزایش می دهند.

محققان دریافتند که به محض ورود انتروتوکسین ، یک باکتری اسید چرب (ETF) به معده یا موش وارد می شود ، رشد و پیشرفت متاستازهای سلول تومور را تحریک می کند.

نویسنده اصلی Deepali Sharma گفت: “در حالی که باکتری ها در قسمت های مختلف بدن مانند دستگاه گوارش ، مجاری بینی و پوست وجود دارند ، اما تصور می شود که پستان از این باکتری ها آزاد باشد.”

وی گفت: “ما اول می دانستیم كه ETF در سرطان پستان نقش دارد.” برای روشن شدن چگونگی حرکت ETF در سراسر بدن ، تحقیقات بیشتری لازم است. “آیا ETF عاملی مهم در ایجاد مستقیم تغییرات در سلولهای سرطانی پستان در انسان است یا سایر میکروبیوم ها دارای فعالیت سرطان زا در سلول های پستان هستند.

“علیرغم بسیاری از عوامل خطرناک اثبات شده برای سرطان پستان ، مانند سن ، جهش های سلولی ، پرتودرمانی و سابقه خانوادگی ، تعداد زیادی از سرطان های پستان در زنان به علت به همین دلایل “، شارما گفت. مطالعه ما خطر دیگری را نشان می دهد ، میکروبیوم ها. “اگر میکروبیوم معده در صورت وجود مواد شیمیایی و سرطان که آن را فعال می کند ، مختل شود ، این می تواند عامل خطر دیگری برای سرطان پستان باشد.”

محققان بر این باورند که حفظ میکروبیوم سالم از طریق تغذیه و ورزش سالم و حفظ ترکیب بدن سالم بسیار مهم است.

محققان خاطرنشان می کنند ، در صورت تأیید این موضوع ، تشخیص آزمایش سرطان پستان در زنان از طریق آزمایش های غربالگری آسان است.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید