بلاگ

نقش ویتامین D در بیماری کرونا / زیاده روی نکنید

ساسان شرقی به خبرنگار ژورنال دانش دندانپزشکی درباره مصرف مکمل هایی مانند ویتامین D برای پیشگیری گفت: “ویتامین D یکی از مهمترین ویتامین ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن است که متأسفانه در منابع غذایی ما کمتر یافت می شود.” بیماری کرونر قلب. به همین دلیل ، چندین کشور سالها تلاش کرده اند که با غنی سازی مواد غذایی ، نیاز بدن به این ویتامین را تأمین کنند ، اما کافی نیست.

این متخصص غدد با اشاره به اینکه 80 درصد مردم ایران کمبود ویتامین D دارند ، گفت: به افرادی که کمبود این ویتامین دارند توصیه می شود هر ماه یک قرص 50000 واحد بین المللی یا یک قرص 1000 قرص در روز مصرف کنند. هر شش ماه یک واحد یا یک آمپول تزریق کنید ، با این حال ، در افرادی که بیشترین کمبود این ویتامین را دارند ، باید هر هفته یک قرص به مدت سه ماه ، 50000 واحد و سپس هر ماه یک بار مصرف شود.

شرقی در مورد تأثیر ویتامین D در برابر بیماری عروق کرونر قلب افزود: ویتامین D شدت بیماری عروق کرونر قلب را کاهش می دهد ، اما تأثیر این بیماری در زمان عفونت پیشگیری نیست ، بنابراین افراد با بیماری کرونر قلب ، آنها هفته ای یک قرص ویتامین D مصرف می کنند و سپس باید هر هفته به مدت سه ماه آن را مصرف کنند تا از شدت بیماری بکاهند.

وی ادامه داد: ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است و مانند ویتامین های محلول در آب نیست که به راحتی از طریق کلیه دفع شود ، بنابراین می تواند به صورت چربی در کبد و حتی در کلیه ها ذخیره شود و دارای اثرات مخربی است. ” بودن.

“اگر بیش از حد ویتامین مصرف کنید ، کلسیم خون شما افزایش می یابد ، بنابراین ما شاهد اختلال عملکرد کلیه و کبد خواهیم بود ، بنابراین فقط افرادی که دچار کمبود پاراتیروئید هستند می توانند بیش از مقدار ذکر شده از این ویتامین ، که نمونه های نادری نیز هستند ، استفاده کنند برعکس ، مصرف زیاد این ویتامین را توصیه نمی کنیم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید