بلاگ

نیاز به حمایت از معیشت بیماران خاص در هنگام تاج گذاری.

احمد قویدل ، در مصاحبه با سردبیر مجله دانش دندانپزشکی ، در مورد لزوم حمایت تخصصی از برخی بیماران ، از جمله هموفیلی ، در زمینه شیوع بیماری صحبت کرد. تاجگذاری ملی ، می گوید: و در سطح جهانی ، شناسایی بیماران مبتلا به بیماری های مختلف ، به ویژه در اواخر درمان بیماری هایی مانند دیابت ، سرطان های مختلف ، بیماران با مشکلات قلبی ، بیماران با فشار خون بالا ، متخصصان و در مراکز پزشکی برای پیگیری درمان خود برای خطر بیماری کرونا در این مراکز هستند.

وی افزود: شدت این نگرانی ها به حدی جدی بود که مقامات بهداشت مجبور شدند والدین را برای دریافت واکسن های ضروری کودکان به مراکز درمانی تشویق کنند. به نوعی ، اپیدمی کرونا ، شدت شیوع و تغییر وضعیت این ویروس بر فضایی حاکم است که افراد ترجیح می دهند حتی برای بیماری های عادی و روزمره تا آنجا که ممکن است به مراکز درمانی مراجعه نکنند. . خوددرمانی یکی از مهمترین آسیب ها در طی بیماری کرونر است.

وی گفت: “این رویکرد و واکنش مردم اساساً غلط است.” روش های خاصی برای مراجعه به مراکز درمانی وجود دارد و بیماران با بیماری های مختلف زمینه ای و بیماران عادی می توانند و باید با رعایت مراحل درمانی برای امور پزشکی خود به مراکز درمانی مراجعه کنند. عوارض عدم مراقبت به موقع از بیماران مبتلا به بیماری دیررس و نیاز به تصویربرداری و آزمایش منظم ، علاوه بر هزینه های گزاف سازش در بیماری ، در آینده نزدیک این بیماران و سیستم مراقبت های بهداشتی را با مشکلات بیشتری مواجه خواهد کرد. طول عمر. همچنین برای این بیماران. همین نگرانی در مورد بیماران خاص از جمله بیماران هموفیلی وجود دارد.

و وی افزود: “در یک جلسه حضوری که اخیراً مدیران انجمنهای بیماران خاص با معاون وزیر بهداشت برگزار کرده اند ، از آنجا که بیشتر مراکز بیمارستانی به بیماران خاص خدمات ارائه می دهند ، آنها با مراکز بیماران مبتلا به بیماری کرونر مشترک هستند ، آنها و متخصصین در این زمینه نیاز به انجام ترتیبات ویژه در این زمینه برای بیماران خاص و حتی سایر بیماران مبتلا به بیماری های مختلف دیر درمان شد. از آنجا که نیاز به مراجعه به این بیماران به دلایل مختلف غیرممکن و اجباری است ، وزارت بهداشت این نوع ارجاع را برای کاهش احتمال ابتلا به بیماری کرونر قلب در بیماران خاص در نظر گرفته است. به عنوان مثال ، چرا ضروری است که یک بیمار خاص مجبور شود به بیمارستانی برود که در آن بیماران مبتلا به عروق کرونر ماهیانه نسخه داروهای خود را دریافت می کنند؟ حتی برای معاینات دوره ای ، نظارت بر وضعیت آزمایشات ، بیمار باید به بیمارستانی مراجعه کند که به بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر نیز خدمات ارائه می دهد. وزارت بهداشت می تواند در چند ساعت محدود این خدمات سرپایی و پیگیری را در کلینیک های منتخب با شرایط ایمن ارائه دهد و حتی موانع خاصی مانند محدودیت های جغرافیایی خاص کالج های پزشکی را به دلیل شیوع بیماری عروق کرونر قلب برطرف کند.

قویدل همچنین بر لزوم توسعه خدمات الکترونیکی برای این بیماران تأكید كرد و از وزارت بهداشت خواست با قاطعیت از شركت های بیمه در اعمال سلیقه خود در موارد خاص بیمار جلوگیری كند.وی تأکید کرد: وزارت بهداشت مرجع تشخیص خاصیت بیماری است و سازمان های بیمه گر طبق قانون موظف هستند بروشورهای ویژه این بیماران را صادر کرده و به بیمار اجازه دهند از بسته حمایتی وزارت بهداشت برای این بیماران بهره مند شود. ، از جمله ارائه خدمات اینترنتی. . بعید به نظر می رسد شرکت های بیمه از عدم درمان بیماری های ارثی غافل باشند و درخواست های مکرر آنها از بیماران برای ارائه تصویر آزمایشی جدید نه تنها علمی نیست بلکه برای کشور نیز هزینه بر است. متاسفانه بیمه درمانی سابقه خوبی در این زمینه ندارد. ما صمیمانه امیدواریم که طبق اعلام بسته حمایتی وزارت بهداشت در سال 1399 که در پیوست آن اسامی بیماریهای خاص در گروههای خاص نیز اعلام شد ، سازمانهای بیمه ای همکاری کافی با بیماران خاص را انجام دهند. البته بیمه تأمین اجتماعی نظم لازم و اقدامات قابل پیش بینی را دارد. تعدد صندوق های بیمه و رویه های مختلف آنها برای برخورد با بیماران خاص یکی دیگر از مشکلات است. صندوق های بیمه ای بانک ها ، رادیو و تلویزیون و … از بیماران خاصی می خواهند که هزینه داروهای خود را پرداخت کنند و سپس هزینه ها را با اسناد درخواست می کنند. با توجه به هزینه های بالای این داروها ، تحمیل چنین روندی به بیماران در شرایطی که اکثر افراد از نظر معیشتی روبرو هستند منصفانه نیست. با توجه به حمایت های قانونی دولت ، انعقاد تفاهم نامه با این صندوق های بیمه می تواند مشکل این بیماران را حل کند.

مدیر اجرایی مرکز هموفیلی ایران ضمن تأکید بر لزوم کمک های اجتماعی و حمایت از معیشت به موازات حمایت پزشکی و درمانی از این بیماران ، گفت: متأسفانه بیماران خاص جایگاه خاصی برای حمایت از معیشت در قوانینی که توسط مجلس تصویب شده و نه در وزارت رفاه. ” این بیماران کمتر از 120 هزار نفر هستند که به دلیل کمک های معیشتی که توسط دستگاه های مختلف در کشور به گروه های مختلف کشور ارائه می شود ، رقم قابل توجهی نیست و می توان با همکاری وزارت بهداشت و وزارت رفاه برای این بیماران به دست آورد. . نام کامل و جزئیات بیمار در پایگاه داده وزارت بهداشت موجود است و می تواند از طریق م supportسسات حامی معیشت مانند ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) ، بنیاد برکت ، هلال احمر منعکس شود ، اتاق بازرگانی و غیره خوشبختانه اخیراً وام بانکی به بیماران خاص اعطا شده است که می توان گفت اولین پایگاهی است که به طور متمرکز به بیماران خاص اختصاص داده شده است. طبق اطلاعاتی که این هفته در اختیار مرکز قرار گرفت ، جزئیات توسط وزارت بهداشت در اختیار انجمن ها قرار خواهد گرفت. باشد. امیدواریم این وام با شرایطی که بیماران می توانند ارائه دهند ، اعطا شود.

اواخر هفته گذشته وی تعداد بیماران مبتلا به کرونر قلب را در کرونا 84 نفر اعلام کرد و افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ مرگ ناشی از بیماری کرونر قلب در بیماران هموفیلی گزارش نشده است. در موارد مهم ، عفونت در بستگان بیماران به دلیل عدم رعایت توصیه های ایمنی توسط بیماران گزارش شده است.

قویدل گفت: مرکز هموفیلی ایران بارها و بارها به بیماران و مردم توصیه می کند که برای تعویض لباس های بیرونی در ورودی خانه به بیمارستان ها و حتی داروخانه های بزرگ مراجعه کنند و آنها را برای شستن در یک کیسه پلاستیکی بسته قرار دهند. و سپس از دستشویی ، در نزدیکی سایر اعضای خانواده ، به ویژه افراد مسن باشید.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید