بلاگ

همه چیز درباره تصاویر در آموزش اتوکد

برنامه ی اتوکد یک ابزار طراحی نقشه است که خیلی از مهندسان رشته های مختلف از آن برای طراحی های خود استفاده می کنند. یکی از مواردی که در دوره ها و کتاب های آموزش اتوکد خیلی به آن پرداخته می شود امکان به کارگیری و افزودن تصاویر به نقشه ها و طراحی است. قابلیت های مختلفی از جمله قرار دادن، ویرایش، تغییر ابعاد و مقیاس بندی اشکال در اتوکد وجود دارد که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

آموزش اتوکد
برای افزودن واقع گرایی یا شخصیت به تصویر در این آموزش اتوکد می توانید از تصاویر شطرنجی به جای نمادهای بردار استفاده کنید. خوشبختانه ، چنین ابزاری در اتوکد موجود است و اگرچه به عملکرد یک برنامه تصویری شطرنجی خاص مانند Adobe Photoshop اشاره نمی کند ، اما برای اکثر اهداف کافی است.

برای بارگیری کلیک راست کنید
این آموزش اتوکد نحوه استفاده از تمام ابزارهای قسمت تصویر در نوار ابزار مرجع را به شما نشان می دهد ، آموزش اتوکد نشان داده شده در زیر نحوه ترکیب تصویر با طراحی اتوکد و شکل ظاهری تصویر را به شما نشان می دهد. این آموزش اتوکد همچنین برخی از گزینه های صفحه عریض را شامل می شود ، از جمله نحوه کنترل اشیا display نمایش تصویر با ابزار Quick و پنجره Properties. اگر می خواهید این آموزش اتوکد را از نزدیک دنبال کنید ، روی تصویر درخت کلیک راست کرده و آن را در پوشه کار خود بارگیری کنید. بعد از اتمام این آموزش اتوکد ، ممکن است بخواهید از برخی از تصاویر استفاده شده برای کسب تجربه عملی استفاده کنید. همچنین یک آموزش اتوکد فنی به نام Scale Pictures وجود دارد که بهترین روش برای مقیاس گذاری اطلاعات اساسی صفحه شطرنجی را نشان می دهد.

تصویر کلیپ تصویر عکس تصویر تنظیم کیفیت تصویر قاب عکس شفاف تصویر
برای نمایش نوار ابزار مرجع در اتوکد ، نوار ابزار مشاهده را از نوار کشویی انتخاب کنید. به لیست “Toolbar” بروید و یک علامت تیک در کادر کنار “Reference” قرار دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تصاویر و اتوکد ، می توانید آموزش اتوکد را از ابتدا تا انتها دنبال کنید. با این حال ، اگر فقط به اطلاعات فوری نیاز دارید ، از نوار ابزار Quick Find در بالا استفاده کنید تا مستقیماً به این دستور بروید یا عنوان را از لیست انتخاب کنید.

در بالای صفحه

عکس و اتوکد
نکته مهمی که باید در مورد نقشه ها و آنچه بیشتر کاربران تازه کار را گیج می کند این است که به دلیل پیشنهادات منوی بازشوی “Insight” ، هیچ نقشه ای وارد نمی کنند. آنها با توجه به پرونده های تصویری به نقاشی های اتوکد اضافه می شوند. به عبارت دیگر ، تصاویر جزئی جدایی ناپذیر از هیچ تصویری نیستند. اتوکد فقط تصاویر پیوست شده را جستجو می کند و در صورت لزوم آنها را بارگیری می کند. این روش فواید زیادی دارد.

کار

پرونده های طراحی اتوکد نسبتاً کوچک هستند.
هر زمان که نقاشی باز می شود ، تغییرات در تصاویر نشان داده می شود.
این طبق روش Xref (مرجع خارجی) است.
منفی ها
اگر اتوکد نتواند فایل تصویر را پیدا کند ، تصویر قابل نمایش نیست.
برای نمایش صحیح نقاشی ، به چندین پرونده نیاز است.
هنگامی که تصویری را به نقاشی اتوکد متصل می کنید ، اتوکد به یاد می آورد که فایل تصویر در کجا قرار دارد که به آن مسیر معروف است. هر زمان که نقاشی باز می شود ، اتوکد از مسیر پیدا کردن فایل تصویر استفاده می کند و آن را نمایش می دهد. اگر فایل نقاشی و فایل تصویری در یک مکان قرار بگیرند ، این خوب کار می کند. با این حال ، اگر شما ، مثل من ، به مسافرت می روید و با رایانه های مختلف کار می کنید ، می تواند دردسر ساز شود. راه حل من بسیار ساده است و فقط شامل دو اصل است:

همیشه نقشه های اتوکد و پرونده های تصویری مرتبط را در همان پوشه نگه دارید.
همیشه گزینه “Keep track” را در کادر گفتگوی Image لغو انتخاب کنید.
اگر از این دو قانون پیروی کنید ، مهم نیست که در رایانه شخصی در منزل ، روی رایانه شخصی ، درایو USB یا CD ، اتوکد همیشه فایل تصویر را پیدا می کند وقتی نقاشی باز شد.

بالای صفحه

تصویری ضمیمه شده
نوار ابزار
کشیدن تصویر InsertRaster ؛
صفحه کلید میانبر IMAGEATTACH IAT
افزودن تصویر به اتوکد رسم یک روند 3 مرحله ای نسبتاً آسان است. این شامل انتخاب پرونده آیکون ، تنظیم برخی پارامترها و سپس موقعیت یابی تصویر و اندازه گیری آن است.

قبل از قرار دادن تصویر ، ایده خوبی است که یک لایه جدید برای تصویر خود ایجاد کنید. به این ترتیب می توانید با روشن یا خاموش کردن لایه ، به راحتی نمایش تصویر را کنترل کنید. با استفاده از لایه فرمان Layers یک لایه جدید به نام “Tree Image” ایجاد کنید و آن را به صورت فعلی تنظیم کنید.

برای شروع ، دستور مربوط به تصویر را از منوی کشویی ورودی یا نوار ابزار مرجع شروع کنید. کادر محاوره ای File Image را انتخاب کنید ظاهر می شود. برای یافتن تصویری که می خواهید در آن وارد کنید ، از جعبه گفتگو یا تصویر درخت استفاده کنید.

بدون دیدگاه

1

دیدگاه تان را ثبت کنید