بلاگ

واکسن آنفلوانزا نتوانست به داروخانه‌ها برسید/سرنوشت پیش‌خریدهای غیرقانونی

با شروع هوای سرد و افزایش خطر بیماری های تنفسی و بیماری های عفونی و ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا ، واکسیناسیون آنفلوانزا توصیه می شود. متخصصان می گویند ماه اکتبر زمان مناسبی برای تزریق این واکسن است ، یعنی از اواخر سپتامبر تا اواسط ماه نوامبر بهترین زمان برای تجویز و تجویز واکسن است.

گفته می شود که اثر واکسن آنفولانزا در طی یک دوره زمانی به دست می آید و اگر این فرصت از دست برود ، تزریق تا حدودی بی فایده خواهد بود.

روح الله لطیفی ، یک مقام گمرکی ایران گفت که از ابتدای سال جاری تا 10 نوامبر 1999 ، 38184 کیلوگرم واکسن آنفلوانزا به ارزش 27915،725 دلار در گمرکات کشور ترخیص شده یا در مرحله ترخیص است. …

البته ، با گفتن در مورد این اعداد از نظر وزن ، باید مشخص شود که آیا آنها شامل همان 1.5 میلیون دوز واکسن آنفلوانزا هستند که وزارت بهداشت به معاون وزیر بهداشت تحویل داده است ، یا اینکه سایر لوازم را نیز شامل می شود.

تردیدی نیست که سید علی فاطمی ، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ، در پاسخ به سوال خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی مبنی بر اینکه آیا واکسن آنفلوانزا در داروخانه های کشور توزیع شده است یا خیر ، گفت: «متأسفانه هیچ داروخانه ای واکسن نساخته است علیه آنفولانزا “. نبود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که FDA این موضوع را رصد می کند و ظاهراً هنوز مجوز حمل و نقل از کشور مبدا را نگرفته است.

در همین حال ، محمد نصیری ، سخنگوی هلال احمر ، اخیراً به خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی گفت که جمعیت هلال احمر فقط اقدام به توزیع واکسن آنفلوانزا کرده است و ما هنوز درخواستی از وزارت بهداشت برای واکسن های جدید دریافت نکرده ایم. … در صورت دریافت درخواست واردات ، هلال احمر ، مطابق با مسئولیت های خود ، در این زمینه به وزارت بهداشت کمک خواهد کرد.

در همین حال ، محمدرضا شنازاز ، رئیس FDA گفت امسال تأکید کردیم که افراد نباید واکسن آنفلوانزا بزنند زیرا احتمال انتشار آنفولانزا به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار کم است. با این حال ، بسیاری هنوز واکسن آنفولانزا را فشار می دهند ، این اجازه می دهد برخی از واکسن ها با نصف ارز وارد شود.

ما در آخرین روزهای ماه نوامبر زندگی می کنیم و به نظر می رسد مشکلات مربوط به تحریم ها و ترجمه ارز باعث واردات واکسن آنفلوانزا شده است که گفته می شود چندین ماه پیش خریداری شده است و تا به امروز هیچ داروخانه ای این واکسن را ارائه نداده است. برای توزیع به متقاضیان دریافت نشده است.

یک نکته مبهم ، پیش ثبت نام و پیش فروش این واکسن در برخی داروخانه ها است که در روزهای آخر تابستان انجام شد و برخی از هموطنانمان با ترس از تاج ، بدون هیچ گونه س questionsالی برای دریافت واکسن آنفلوانزا مراجعه کردند. آنها همچنین وثیقه گذاشتند.

اگرچه هیچ آمار واضح و مستندی از شیوع واکسن آنفلوانزا توسط افراد در داروخانه ها وجود ندارد ، اما به نظر می رسد به اشتراک گذاری داده ها ، اگر به درستی کنترل نشود و مورد قبول واقع نشود ، می تواند مشکل ساز باشد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید