بلاگ

وجود میکروبیم های روده برای عملکرد مغز بسیار مهم هست

افسردگی یک بیماری روانی است که بیش از 264 میلیون نفر را در هر سنی در سراسر جهان مبتلا می کند.

جمعیت باکتریها در معده ، میکروبیوم روده ، اصلی ترین اندام ذخیره کننده بدن برای باکتریها است. مطالعات نشان داده است که سلول های سوسک و میکروارگانیسم ها نمونه بسیار خوبی از یک سیستم با ارتباطات موثر هستند.

مشاهدات اخیر ارتباط بین مشکلات عاطفی و آسیب به میکروبیوم سمی را نشان داده است. محققان ارتباطی بین میکروبیوم روده و فعالیت فلوکستین ، مولکولی که به عنوان ضد افسردگی استفاده می شود ، یافتند.

دانشمندان اخیراً از مدل های حیوانی استفاده کرده اند تا نشان دهند تغییرات دستگاه گوارش ناشی از استرس مزمن می تواند منجر به رفتارهایی مانند افسردگی شود که به نوبه خود باعث کاهش متابولیت های چربی در خون و مغز.

این متابولیت های چربی ، کانابینوئیدهای درون زا (یا اندوکانابینوئیدها) نامیده می شوند ، برهم کنشی در بدن را تنظیم می کنند که به شدت با کاهش متابولیت ها مهار می شود. بیماری های میکروبی شامل تشکیل مغز و تنظیم احساسات است.

دانشمندان کشف کرده اند که کمبود اندوکانابینوئیدها در هیپوکامپ ، قسمت اصلی مغز که در شکل گیری خاطرات و احساسات نقش دارد ، منجر به رفتارهایی مانند افسردگی می شود.

محققان برخی از باکتری ها را شناسایی کرده اند که در حیواناتی که دارای حساسیت منفی هستند ، از تأثیر کمتری برخوردار هستند. آنها همچنین نشان دادند که ، به تنهایی ، با همان باکتری ها ، مقادیر بالای مشتقات لیپیدی بازیابی می شود. در نتیجه ، رفتارهای افسرده مانند افسردگی کاهش می یابد. بنابراین ، این باکتری ها می توانند به عنوان عوامل دارویی عمل کنند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید