بلاگ

وضعیت کرونر کشور قابل پیشگیری بود / هشدارها را جدی گرفتندشکست خورده است

مصطفی معین در جلسه شورای عالی نظام پزشکی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد ضمن ابراز تاسف از شرایط کرونر کشور اظهار داشت: در وضعیت اسفباری قرار داریم که قابل پیش بینی و پیشگیری بود اما متاسفانه هشدارها جدی گرفته شده است.

وی افزود: کنترل این بیماری همه گیر که 9 ماه پس از شیوع آن در اوج است با این نوع برنامه ریزان عرضی امکان پذیر نیست و برای مدیریت و کنترل آن نیاز به یک برنامه جامع و یک تقسیم کار ملی داریم.

معین خاطرنشان کرد: “لازم است از نظر اولویت بندی سلامت انسان در هر شرایطی چشم انداز Covid 19 مورد تجدیدنظر قرار گیرد و بسیار مایه تأسف است که نمایندگان سازمان نظام پزشکی و انجمن های علمی در ستاد ملی کرونا حضور ندارند. . و یک شعار وجود دارد.

وی عادی سازی فضای اجتماعی را نادرست و خطرناک عنوان کرد و ادامه داد: دود این حادثه به چشم کادر پزشکی ، کادر پرستاری و مردم می رود و با ارائه واضح واقعیت ها باید اعتماد مردم را به همکاری بیشتر و توصیه های بهداشتی ، زیرا همه ما مسئول و پاسخگو هستیم.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی همچنین به مشارکت افراد غیر متخصص در امور پزشکی اشاره کرد و گفت: “بی توجهی به پیامدهای این مداخلات غیر علمی و اعطای مجوزهای مربوطه از وزارت بهداشت دلیل این مشکلات تحت عناوین است. طب اسلامی و سنتی “. یا ایرانی ها با سلامتی مردم بازی می کنند ، که هیچ پایه و مدارکی در شواهد علمی ندارد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید