بلاگ

ویروس کرونا ویروس تا سه روز روی خیار می ماند.

محققان دانشگاه اوتاوا در کانادا در مورد زنده ماندن ویروس های کرونا در سطوح بی جان نشان می دهند که ویروس ها می توانند برای چند ساعت تا چند روز بیماریزا باشند.

تا به امروز ، هیچ اطلاعاتی در مورد بقای ویروس در محصولات تازه که معمولاً به صورت خام مصرف می شود یا در معرض حداقل گرما است ، وجود ندارد.

در این مطالعه ، محققان ماندگاری ویروس کرونا را روی محصولات خام تازه خورده شده مانند سیب ، گوجه فرنگی و خیار بررسی کردند.

محققان دریافتند که ویروس پس از تلقیح در سیب و گوجه فرنگی چندین ساعت بیماری زا باقی مانده و این ویروس بعد از 24 ساعت فاقد قدرت بیماری زایی است. در حالی که این ویروس می تواند تا 72 ساعت روی خیارها بیماری زا باشد.

این مشاهدات احتمال انتقال ویروس کرونا از طریق غذا را افزایش می دهد.

اکنون تخمین زده شده است که حدود 30 تا 50 درصد بیماران کرونر علائم گوارشی مانند حالت تهوع ، اسهال ، استفراغ و درد شکم دارند. در چندین مطالعه ، ویروس کرونا در مدفوع 50٪ افراد تشخیص داده شده است که نشان می دهد ویروس کرونا در روده انسان تکثیر شده است.

یک مطالعه قبلی نشان داد ویروس کرونا تا 7 روز روی سطوح پلاستیکی و فلزی می ماند. طبق گزارش دیگری ، ویروس به مدت 5 روز در سطوحی مانند شیشه و کاغذ در دمای اتاق باقی می ماند ، در حالی که در سطوح مسی به سرعت غیرفعال می شود.

مطالعه دیگری نیز تایید کرد که ریشه کنی کامل ویروس کرونا در کاهو در دمای 4 درجه سانتیگراد 4 روز طول می کشد.

ویروس در ماهی قزل آلا در دمای اتاق تا 2 روز ادامه دارد.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید