بلاگ

پایبندی به پروتکل های بهداشتی اصلی ترین راه برای مقابله با Covid 19 است.

به گزارش خبرگزاری ، سیما سادات لاری بعدازظهر پنجشنبه در پایان ارائه گزارش آمار کرونر در کشور با اشاره به وضعیت این بیماری افزود: پس از هشت ماه و نیم شیوع ویروس کرونا در کشور ، راه اصلی مقابله با این بیماری پیشگیری و رعایت بهداشت عمومی در همه کشورها است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر هیچ دارو یا واکسن قطعی با مصونیت مصوب برای این بیماری در هیچ کشوری وجود ندارد ، بنابراین بهترین راه مقابله با آن دوری ، استفاده از ماسک و جلوگیری از قرار گرفتن در کشور است. فضای بسته برای مدت طولانی در جمع. ” است.

وی با اشاره به اینکه قسمتهای پیچیده مبارزه با بیماری کووید 19 در همه کشورها به موضوعات فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی مربوط می شود ، افزود: هرچه افراد و مقامات اقدامات به موقع و پیشگیرانه بیشتری انجام دهند ، در مقابله با کوید 19 موفق تر خواهیم بود همراهی کمتر آسیب ناشی از ویروس کرونا افزایش می یابد.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: بسیاری از مسائل فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی در ماه های اخیر تحت الشعاع ویروس کرونا قرار گرفته است اما ما چاره ای نداریم جز محدودیت ها و شناسایی به موقع بیماران و ردیابی افرادی که از نزدیک با بیمار تماس داشته است. ”

وی ادامه داد: در ماه های اخیر تأکید زیادی بر حمایت و مراقبت از افراد مسن و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و به ویژه جوانان شده است ، ما از آنها خواسته ایم در تعاملات اجتماعی خود برای انتقال ویروس کرونا دقت بیشتری داشته باشند به خانه ها بروید و افراد مسن را آلوده کنید و به سایر اعضای خانواده خود اجازه ندهید.

لاری گفت: امیدواریم با احترام بیشتر و همکاری بهتر بین مردم و مسئولان در مبارزه با بیماری کووید 19 موفق تر باشیم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید