بلاگ

پنهان کردن این بیماری از دلایل مرگ و میر بالای تاج در ایلام است

به گفته قاسم جان بابایی ، خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی ، صبح روز دوشنبه در دیدار با استاندار ایلام ، وی از استاندار ایلام و ستاد کرونا استان برای تلاش هایشان تقدیر و تشکر کرد . وی گفت: امروز یکی از بهترین تیم های درمانی در ایلام را شاهد بودیم و می خواهم از زحمات همکارانم از دانشگاه اسلامی اسلامی تشکر کنم.

وی در ادامه از تهیه کنسانتره اکسیژن برای بیمارستان های امام در سالم و دارلشال خبر داد و گفت: در کمتر از دو هفته مشکل غلظت اکسیژن را حل خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین چهار سی تی اسکن را در چهار شهر در نظر گرفته ایم که تجهیزات آنچنان مهمی ندارند این تجهیزات قبل از عید به استان تحویل داده می شوند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تجهیزات خوبی در اختیار استان قرار گرفته است ، گفت: اکنون نیمی از بیمارستان امام ایلام به یک بخش مراقبت ویژه تبدیل شده است و همه بیمارستان های استان به بخش عروق کرونر مجهز هستند.

وی سپس از اهدای 15 دستگاه کمکی تنفسی به استان خبر داد و گفت: افسر اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز 20 کمک خلبان را در اختیار استان قرار داده و پیگیری می کند.

جان بابایی با تشکر از استاندار و سپاه استان برای تجهیز خانه سالمندان قلاویزان گفت: “به راحتی می توان گفت که خانه سالمندان ایلام یکی از مجهزترین خانه های سالمندان در کشور است.”

وی در ادامه با بیان اینکه میزان بالای مرگ و میر در استان به دلیل شیوع بالای افراد مسن ، سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای است ، گفت: میزان بالای دیگر مرگ و میر در استان ناشی از پنهان شدن بیماری ها در افراد و مراجعه دیر به آنها است. پزشکان ”

در ادامه این جلسه محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از اهدای 40 سیلندر اکسیژن برای ایلام خبر داد و گفت: ارائه خدمات اکسیژن رایگان به مردم.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید