بلاگ

پیش بینی دو برابر شدن آمار مرگ عروق کرونایی در کشور

ایرج حریرچی در یک پیوند ویدئویی زنده به انتشار خبر جمعه شب ، شبکه یک سیما با اشاره به شناسایی حدود 11000 مورد جدید بیماری عروق کرونر قلب در روز جمعه ، گفت: متأسفانه در 10 روز گذشته بیش از 400 هموطن درگذشتند. هستند.

وی افزود: با توجه به سطح پایین بهداشت در روزهای آینده باید منتظر روند عفونت ، بستری شدن در بیمارستان و افزایش مرگ و میر باشیم و پیش بینی می شود تا 2 هفته آینده میزان مرگ و میر و تعداد بستری در کشور ما دو برابر شود. رسیدن.

حریرچی گفت ، “هیچ راهی معجزه آسا برای تسلط بر تاج وجود ندارد. فقط طیف وسیعی از وسایل بهداشت شخصی مانند شستشوی منظم دست ، استفاده از ماسک و کاهش ترافیک می تواند تا حدودی از تعداد بیماران بکاهد و مثر باشد. ”

وی گفت: “علیرغم کشف واکسن کرونا در ایالات متحده ، تاج گذاری احتمالاً چندین سال میهمان ما خواهد بود ، بنابراین نباید فقط به واکسن امیدوار باشیم.”

وی در مورد پیشنهاد دو هفته مرخصی در استان تهران گفت: 65 استاد دانشگاه و مدیران دو هفته مرخصی را برای کل کشور درخواست کرده اند که معمولاً این موارد را در نظر خواهیم گرفت اما درخواست ما این است که مردم دو هفته مرخصی یا مسافرت محدود داشته باشند. شب را فرصتی برای سفر یا بازدید از شهر نبینید و مراقب توصیه های بهداشتی خود باشید.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه قاعدگی خانوادگی مسئول 30 تا 50 درصد موارد جدید بیماری عروق کرونر قلب در کشور است ، افزود: تعطیلی دو هفته ای کافی نیست اما برای کاهش مرگ و میر ضروری است.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید