بلاگ

چگونه دیابت رخ می دهد / افراد بالای 40 سال باید آزمایش شوند.

به گفته این خبرگزاری ، مجید ولی زاده افزود: “دیابت هنگامی رخ می دهد كه قند خون از حد طبیعی بالاتر رود ، به عبارت دیگر ، وقتی قند خون ناشتا برابر با 126 برابر شود و یا بعد از مصرف 75 گرم گلوكز ، این در صورتی است كه شاخص بالاتر از 200 باشد ، فرد مبتلا به دیابت است.

به گفته وی ، این بیماری ممکن است بدون علامت باشد ، یا برخی از افراد تشنگی بیش از حد و بی اختیاری ادرار دارند.

ولی زاده در مورد انواع مختلف این بیماری گفت: دیابت نوع 1 ، دیابت نوجوانان و دیابت نوع 2 متداول ترین نوع دیابت هستند که 90٪ موارد را شامل می شوند. دیابت بزرگسالان و بارداری انواع دیگر این بیماری هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شایع ترین نوع دیابت دیابت نوع 2 است که قبلاً افراد 35 تا 40 ساله را مبتلا می کرد ، اما اکنون به دلیل شیوع چاقی در جوانان و نوجوانان ، این نوع دیابت در سنین پایین نیز دیده می شود. – او گفت.

والی زاده با بیان اینکه این بیماری معمولاً بدون علامت است ، اضافه کرد: این بیماری بیشتر در افراد با سابقه خانوادگی دیابت نوع 2 یا چربی خون و فشار خون بالا مشاهده می شود ، بنابراین این افراد باید در سنین پایین آزمایش قند خون را انجام دهند و اگر فرد به بیماری دیررس دچار آسیب دیدگی دائمی شود. اعصاب کلیه و محیطی

به گفته وی ، آزمایشات غربالگری برای افراد بالای 40 سال هر سه سال توصیه می شود ، حتی اگر عوامل زمینه ای نداشته باشند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدا بهشتی اظهار داشت: چاقی شدید و کاهش وزن از علائم دیابت نوع 2 است و این نوع دیابت معمولاً کنترل می شود ، به عبارت دیگر این یک بیماری مادام العمر است که فرد باید آن را تحمل کند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید