بلاگ

کاهش علائم ریفلاکس گوارشی با رژیم غذایی صحیح

به گزارش خبرنگار مجله دانستنی های دندانپزشکی، تحقیقات جدید نشان می دهد که رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی به کنترل علائم بیماری ریفلاکس معده کمک می کند.

علامت اصلی بیماری ریفلاکس معده ، بیماری قلبی است و اغلب با دارو کنترل می شود. با این حال ، یک مطالعه جدید نشان می دهد که دستورالعمل های رژیم غذایی و سبک زندگی می توانند به طور قابل توجهی علائم را کاهش دهند و داروها را برای برخی بیماران غیرضروری کنند.

نتایج مطالعه بهداشت پرستاران نشان می دهد که پنج عامل ، رژیم غذایی و سبک زندگی می توانند تأثیر عمده ای در علائم ریفلاکس معده یا سوزش معده داشته باشند.

این پنج عامل شامل وزن طبیعی ، عدم استعمال سیگار ، فعالیت بدنی متوسط ​​تا شدید حداقل برای 30 دقیقه در روز ، محدودیت قهوه ، چای و نوشیدنی های الکلی با دو لیوان در روز و رژیم غذایی “دقیق” است.

اندرو چان ، سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه هاروارد گفت: “این مطالعه نشان می دهد که علائم دستگاه گوارش اغلب با تغییر رژیم غذایی و شیوه زندگی بهتر کنترل می شود.”

این مطالعه داده های 116671 شرکت کننده را که از سال 1989 هر دو سال یکبار پرسشنامه را تکمیل کرده بودند ، بررسی کرد.

محققان پس از بررسی پنج عامل فوق دریافتند که رعایت همه این دستورالعمل ها می تواند علائم ریفلاکس معده و مری را در مجموع 37 درصد کاهش دهد.

محققان بر تأثیر ورزش بر تحرک دستگاه گوارش تأکید دارند. آنها معتقدند که فعالیت بدنی به پاکسازی اسید معده کمک می کند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید