بلاگ

کاهش 15 درصدی اهدای خون در استان مرکزی / مردم به انتقال خون کمک می کنند.

فاطمه سادات مهدویانی در مصاحبه با خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی گفت: در حال حاضر به دلیل شیوع موج سوم تاج و محدودیت های ترافیکی تاج ، افراد در شهر و در نتیجه افرادی که از انتقال خون بازدید می کنند مراکز و پایگاهها کاهش یافته است. ”

وی ادامه داد: با توجه به آغاز تعطیلات از هفته آینده و اعمال محدودیت های بیشتر ، انتظار می رود مردم اهدای خون را به عنوان یک فعالیت ضروری در این شرایط در نظر بگیرند.

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: در حال حاضر همه گروه های خونی مورد نیاز هستند.

به گفته وی ، از ابتدای شیوع تاج تاکنون ، کلیه پروتکل ها در مراکز انتقال خون استان به خوبی رعایت شده و به مردم اطمینان داده شده است که خطری برای آنها وجود ندارد. به محض ورود اهدا کنندگان ، دماسنجی ، ضد عفونی کننده دست و. انجام می شوند

وی به دلیل نیاز مراکز درمانی به فرآورده های خونی ، از مردم خواست برای کمک به درمان بیماران به منظور اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

به گفته مهدویانی ، اهدا کنندگان در مرکز انتقال خون شهید شیرودی اراک در صبح از ساعت 8-8 شب و عصر از ساعت 19 تا 7 و در ساوه از ساعت 7 صبح تا 7 عصر در شهرهای دلیجان پذیرفته می شوند ، خمین ، آشتیان و محلات. هفته تمام شد

وی گفت: در مهرماه امسال 2 هزار و 472 نفر موفق به اهدای خون شدند که از این تعداد 137 اهداکننده زن ، 739 اهداکننده بلند مدت ، 302 اهدا کننده بار اول و 1426 اهدا کننده مستمر بودند. .

به گفته مدیرکل انتقال خون استان مرکزی ، 33 نفر از جراحان بهبود یافته به مراکز انتقال خون مراجعه کردند و 27 نفر توانستند پلاسمای خون اهدا کنند.

مهدویانی ادامه داد: افرادی که از بیماری کوید 19 بهبود یافته اند می توانند یک ماه پس از بهبودی کامل به مراکز انتقال خون مراجعه کرده و پلاسمای خود را اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: افراد می توانند پس از ثبت نام از طریق سامانه نوبت دهی آنلاین nobatdehi.ibto.ir نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید