بلاگ

کاکائو فرایند شناخت مغز را در بزرگسالان سالم تقویت می کند بودن

براساس مجله دانش دندانپزشکی ، محققان بزرگسالان غیر سیگاری را که بیماری مغزی ، قلبی ، عروقی یا تنفسی خاصی ندارند مطالعه کردند. آنها 18 شرکت کننده را در دو آزمایش جداگانه آزمایش کردند: گروهی کاکائو غنی از فلاوانول دریافت کردند و گروه دیگر کاکائوی فرآوری شده با مقادیر بسیار پایین فلاوانول مصرف کردند.

حدود 2 ساعت پس از مصرف کاکائو ، شرکت کنندگان هوایی را که حاوی 5٪ دی اکسید کربن است ، 10 برابر مقدار استاندارد دی اکسید کربن موجود در هوا استشمام کردند. این یک روش استاندارد برای تعیین عملکرد رگهای خونی در مغز است.

گابریل کراتون ، محقق اصلی در دانشگاه ایلینوی گفت: “به طور کلی ، بدن با افزایش جریان خون در مغز به این شرایط پاسخ می دهد ، که باعث می شود اکسیژن بیشتری به مغز برسد و دی اکسید کربن بیشتری از مغز خارج می شود.” در Urbana-Champaign. »

سپس محققان با استفاده از طیف سنجی میزان اکسیژن رسانی به قشر پیشانی مغز را اندازه گیری کردند. این ناحیه از مغز در برنامه ریزی ، تنظیم رفتار و تصمیم گیری نقش مهمی دارد.

محققان دریافتند که اکثر شرکت کنندگان پس از مصرف فلاونوئیدهای کاکائو ، واکنش اکسیژن رسانی مغز قوی تر و سریع تری داشتند.

به گفته کراتون ، “میزان اکسیژن رسانی در گروه فلاوانول بالا بیش از سه برابر بیشتر از گروه فلاوانول کم بود و واکنش اکسیژن رسانی حدود یک دقیقه سریعتر بود.”

محققان همچنین دریافتند که شرکت کنندگان در اکثر تست های چالش عملکرد بهتری داشتند و گروهی که فلاوانول دریافت کرده بودند در حل مسئله 11 درصد سریعتر بودند.

محققان معتقدند که فلاونوئیدها در انجام کارهای شناختی بسیار مفید هستند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید