بلاگ

کرونا هیچگونه درمان / گمانه زنی خاصی با داروهای بی اساس ندارد

نادر توکلی ، در مصاحبه با مجله دانش دندانپزشکی ، با بیان اینکه هیچ درمان خاصی برای بیماری عروق کرونر قلب وجود ندارد ، گفت: پیچیدگی ماهیت ویروس منجر به این واقعیت شده است که هیچ دستورالعمل واحدی برای درمان این بیماری وجود ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با استناد به افزایش هزینه های سیستم مراقبت های بهداشتی کشور پس از شیوع کرونا ، افزود: چالش ها.

توکلی با اشاره به شیوع این بیماری در سراسر کشور و کلانشهر تهران گفت: امتناع افراد مظنون به تاج گذاری از مراجعه به پزشک منجر به این واقعیت می شود که طی چند روز با بیمارانی روبرو می شویم که ناگهان بیمار می شوند و کمک های لازم را دریافت می کنند. آنها نیستند.

وی ادامه داد: مراجعه دیرهنگام به پزشکان و مراکز درمانی علاوه بر افزایش چشمگیر در میزان مرگ و میر ، هزینه های زیادی را برای نظام سلامت کشور به دنبال دارد.

توکلی با اشاره به برخی از درمانهای غیرمعقولانه که بعضاً در خانه انجام می شود ، گفت: “در چنین شرایطی دلالان تمایل دارند داروهای نامعقول را با هزینه های زیادی به مردم تحمیل کنند.”

معاون درمان ستاد کرونا در کلانشهر تهران بر لزوم مراجعه بیماران 16 ساعته به مظنونین تاج گذاری تأکید کرد و افزود: در این مراکز علاوه بر ویزیت بیمار و ثبت اطلاعات وی ، اگر مشکوک به تاج گذاری باشد ، از وی آزمایش می شود. … …

وی بر لزوم مراجعه زودهنگام جراحان قانونی مشکوک به پزشکان و مراکز درمانی تأکید کرد و گفت: ویزیت های دیررس شدت بیماری را افزایش می دهند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید