بلاگ

11٪ از افراد بالای 25 سال به دیابت مبتلا هستند.

به گزارش خبرگزاری ، علیرضا دلاوری گفت: “در سال های اخیر ، افزایش دیابت در جهان این بیماری را به جدی ترین بیماری تاریخ تبدیل کرده است.”

وی افزود: بیش از 483 میلیون نفر در جهان بین 20 تا 79 سال مبتلا به دیابت هستند و پیش بینی می شود تا سال 2045 تعداد بیماران به 700 میلیون نفر برسد.

دلاوری گفت: بیش از یک میلیون کودک و نوجوان در سراسر دنیا به دیابت نوع 1 مبتلا هستند. در سال 2019 بیش از 4.2 میلیون نفر به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، تأکید کرد: از سوی دیگر ، 374 میلیون نفر در جهان از عدم تحمل گلوکز رنج می برند که بسیاری از آنها در صورت عدم مداخله موثر به دیابت مبتلا می شوند.

وی افزود: از هر 6 تولد ، یک مورد مربوط به افزایش قند خون (هایپرگلیسمی) در دوران بارداری بوده است. در کشور ما بیش از 5/5 میلیون نفر بالای 25 سال مبتلا به دیابت هستند ، به عبارت دیگر حداقل 11٪ از افراد بالای 25 سال از دیابت رنج می برند.

دلاوری گفت: با پیری تدریجی جمعیت کشور ، مشکلات ناشی از دیابت و عوارض آن آشکارتر می شود.

وی افزود: حداقل 25 درصد از افراد دیابتی از بیماری خود اطلاع ندارند.

دلاور گفت: افراد مبتلا به عوامل خطر غیر واگیر یا دیابت ، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی و همچنین افراد مسن به احتمال زیاد به کووید 19 مبتلا می شوند و احتمال مرگ ناشی از بیماری در آنها بیشتر است. .

وی افزود: حدود 50 درصد بیماران کرونر بستری در بیمارستان حداقل یک بیماری مزمن دارند.

دلاور ادامه داد: میزان مرگ و میر در افرادی که به بیماری مزمن مبتلا نیستند 2.3 درصد و در صورت ابتلا به دیابت 7.3 درصد خواهد بود.

وی افزود: افراد دیابتی به دلیل اختلالات سیستم ایمنی بدن مستعد ابتلا به عفونت نیز هستند. افراد دیابتی یکی از گروه های پرخطر هستند که در صورت ابتلا به ویروس کرونا می توانند به بیماری شدید مبتلا شوند.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید