بلاگ

99/9/9؛ هدیه پدر و مادر یا خیانت به فرزندان

گروه بهداشتی فاطمه میرزا جعفری: “دکتر سزارین را برای 5 تصادفی قرار داده بود ، اما ما پس از سونوگرافی آخر می خواستیم برای 9/9/99 قرار ملاقات بگذاریم زیرا این شماره رندی است.” همچنین بسیار لوکس است. “من برنده می شوم پول از طریق صفحه اینستاگرام و تبلیغات من. من از ابتدای بارداری صفحه ای برای پسرم ایجاد کردم. چه چیزی بهتر از تولد در داستان رندی است؟ “از این طریق دنبال کنندگان بیشتری جذب می کنم و درآمدم افزایش می یابد.” “ما همیشه دوست داشتیم که پسرم در ماه دسامبر به دنیا بیاید زیرا ما در این ماه ازدواج کردیم.” چه چیزی بهتر از حضور در داستان رندی است که چهار یا نه نفر دور هم جمع می شوند؟ “این برخی از دلایل و سخنان والدین است که می خواهند ترک کنند. اثبات تاریخ تولد فرزند شما در روز نهم ماه نهم سال 99 ؛ این موضوع از نظر پزشکی “دستکاری تاریخ تولد” نامیده می شود. البته این امر در زایمان طبیعی به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن امکان پذیر نیست از زمان زایمان ، و فقط برای زایمان های سزارین ، پزشک یک تاریخ خاص برای بیمار تعیین می کند.

اخبار مربوط به تاریخ زایمان های لوکس ابتدا در 08/08/88 گزارش شد و سپس هر بار که تقویم تعداد مشخصی را ترتیب می داد ، صف های طولانی برای زایمان در بیمارستان ها ایجاد می شد. با این حال ، امسال کمی با سالها و تاریخ های دیگر متفاوت است و علاوه بر خطر معمول زایمان زودرس برای جنین ، ما با ویروس کرونا مبارزه می کنیم. ویروسی که بیش از هر زمان دیگر کارکنان درمان را فرسوده کرده است و اکنون مراکز درمانی بدون ویروس کمتر است ، اما به نظر می رسد والدین حتی به رغم خطرات احتمالی ، آن را به راحتی از 9/9/99 عبور نکرده اند . آنها برای سلامتی نوزادانشان و با اصرار فراوان ، تاریخ زایمان را تغییر داده اند تا کاروان لوکس را ترک نکنند.

سلامتی قربانی لوکس بازی.

متأسفانه این روزها به لطف شبکه های اجتماعی ، مراسمی مانند تعیین جنسیت جنین ، سالگرد ازدواج ، جشن تعیین تاریخ زایمان و … برخی از مواردی است که اخیراً وارد فرهنگ شده است. خانواده های ما و بیشتر و بیشتر شده اند. این جشن ها رو به پایان بود. در حال حاضر ، زایمان در تاریخ Rand اتفاق افتاده و خطر برای سلامتی جنین نیز چاشنی شده است. اینجاست که سوالی برایم پیش می آید؛ چگونه والدینی که نمی خواهند خار مفروض وارد پاهای فرزندانشان شود ، چگونه حاضرند در ماه آخر بارداری با سلامتی خود بازی کنند؟ آیا دانش لازم را ندارید؟ کاش اینطور باشد ، اما متأسفانه بسیاری از والدین ، ​​با دانستن خطرات ، هنوز هم اصرار دارند که در خرما رند زایمان کنند.

9/9/99 شوخی یا واقعیت؟

همانطور که گفتیم ، 9/9/99 با تاریخ رند قبل از امسال بسیار متفاوت است. این پرسنل پزشکی هستند که از روزهای اول شیوع ویروس کرونا تا الان که فقط یک ماه یا یک سال دارند ، در خط مقدم مبارزه با ویروس هستند. اهمیت زایمان در یک تاریخ که هر زمان احتمال ابتلا به این ویروس وجود دارد چیست؟

9/9/99 ممکن است یک تاریخ عادی برای من و شما باشد ، اما بسیاری از مردم این تاریخ را از دست نمی دهند و مراسم و مهمانی های خود را از جمله عروسی و عروسی در این تاریخ برنامه ریزی می کنند ، بنابراین این داستان می تواند این را توجیه کند. افراد منطقی به نظر می رسند ، اما وقتی صحبت از زایمان و سلامتی کودک می شود ، تأکید بر تاریخ های فانتزی تولد است. این مسئله مهمی می شود که هیچ توجیهی و دلیلی مسئول این خطر نیست و بیشتر شبیه یک شوخی است که رنگ واقعیت به خود می گیرد.

با تاریخ تولد کودک درآمد کسب کنید.

متأسفانه ، لوکس بازی با تولد نوزاد که بسیار محبوب شده است ، فقط به علاقه والدین در یک قرار ملاقات محدود نمی شود ، زیرا بسیاری از والدین را دیده ایم که به روز تولد ، تاریخ عروسی ، تاریخ و تاریخ پدر یا مادرتان. متولد دنیا؛ “پسرم در تاریخ 09/09/1999 به دنیا آمد و حتی تاریخ تولد وی نیز خاص است.” “کرونا یک سال اینجا بوده است ، خواه زایمان خود را به تأخیر بیندازم یا نه ، این کرونا است.” حداقل بگذارید پسرم در داستان رندی به دنیا بیاید. “برخی دیگر از والدین حتی با داشتن تاریخ تولد شیک و مجلل کودکشان به دنبال سود و تجارت هستند. ؛ از لحظه ای که متوجه می شوند حامله هستند ، یک صفحه اینستاگرام برای فرزند متولد نشده خود ، و از جشن های فانتزی تعیین جنسیت تا تولدشان ، راه اندازی می کنند و پس از آن ، آنها عکس ها و فیلم های زیادی را در صفحه خود قرار می دهند آنها به دنبال کسب درآمد از این طریق هستند ، بنابراین چه راهی بهتر از زایمان در تاریخ خرما برای به دست آوردن رفاه بیشتر و بهتر.

اما به راستی ، خطرات مادر و جنین قبل از زایمان دیر یا زود ، به ویژه در تاریخ های رند ، چیست؟

تحویل تاریخ رند یک فاجعه است

فرزانه مشیری ، متخصص زنان ، زایمان و ناباروری در مصاحبه با خبرنگار مجله دانش دندانپزشکی در مورد خطرات زایمان از داستان رند تا جنین گفت: این بسیار شایع است.

بیشتر O-GYN ها در تاریخ های خاص با O مخالف هستند زیرا بیمارستان ها در آن تاریخ ها شلوغ هستند. به دلیل مراجعه زیاد ، کادر پزشکی خسته شده و از مراقبت از بیمار کاسته می شود. از طرف دیگر ، محیط اتاق عمل برای دریافت هرگونه آلودگی میکروبی و عفونی مساعد است.

مشیری گفت: به طور کلی می توان تا حدی تاریخ زایمان را تعیین کرد به این صورت که اگر فردی در بارداری اول باشد تقریباً 40 هفته فرصت دارد و اگر در بارداری دوم باشد و زایمان با سزارین بین هفته 38 تا 39 تاریخ تحویل است. در این زمان زمان زایمان می تواند با تشخیص پزشک و نظر والدین هماهنگ شود.

“اکثر متخصصان زنان و زایمان مخالف زنان و زایمان در تاریخ های خاص هستند زیرا بیمارستان ها در آن تاریخ ها شلوغ هستند ؛ به دلیل تعداد زیاد ویزیت ، کادر پزشکی خسته و مراقبت از بیماران کاهش می یابد. از طرف دیگر ، محیط اتاق عمل برای دریافت هرگونه آلودگی میکروبی و عفونی مساعد است ، بنابراین تحویل در تاریخ رند توصیه نمی شود.

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به همزمانی شیوع ویروس کرونا و تاریخ 09/09/1999 گفت: همانطور که می دانید کادر پزشکی ما چندین ماه به ویروس کرونا آلوده شده و خسته و فرسوده شده اند. البته برای 09/09/1999 وزارت بهداشت نامه ای را به متخصصان زنان و زایمان ارسال کرده است تا سزارین های غیر ضروری انجام نشود تا تعداد آن در آن روز بیشتر نشود ، زیرا ممکن است در این تاریخ به خصوص در روزهایی که بیماری کرونر قلب آنقدر خطرناک است که ممکن است یک مادر سالم برای زایمان به بیمارستان برود ، اما هم او و هم کودکش بیماری کرونر دارند ، بنابراین در شرایط فعلی این اصلاً درست نیست.

اهمیت هفته های آخر بارداری برای سلامت جنین

اما هفته های آخر بارداری برای رشد جنین ضروری است. مشیری همچنین در این زمینه اظهار داشت: علی رغم تصور غلط مادران در مورد افزایش وزن جنین در اوایل بارداری و پرخوری که باعث دیابت و فشار خون حاملگی می شود. افزایش وزن جنین در هفته های آخر اتفاق می افتد و شروع رشد کودک در یک ماه و نیم آخر است. همچنین ، از 25 تا 27 هفتگی ، یعنی تقریباً هفت تا هشت ماه ، ریه جنین کامل است ، بنابراین در این تاریخ ، اگر دلیل هرچه باشد ، جدا شدن جفت یا به دلایل دیگر ، کودک قبل از موعد به دنیا آمده ، احتمال زنده ماندن کمتر از نیم درصد است.

وی در مورد متقاضیان زایمان در تاریخ 09/09/1999 گفت: “متأسفانه تعداد متقاضیان زایمان در تاریخ های رند همیشه زیاد است ، اما این پزشکان هستند که باید بیمار را از خطرات این نوع زایمان مطلع کنند. چون تاریخ رند مهم نیست. ” و اتفاقاً ، در این زمان ، چون بیمارستان شلوغ است ، بهتر است روز بعد عمل کند ، که برای بیمارستان بهتر است. به عنوان مثال ، در 1/1 امسال ، در یکی از بیمارستانهایی که من مشغول خدمت بودم ، حدود 200 زایمان داشتیم ، اما متأسفانه 7 تا 8 جنین فوت کرده بودند ، فقط به این دلیل که والدین اصرار داشتند که در یک زایمان کنند. آنها با رند قرار گذاشتند و تا آن تاریخ صبر کردند.

مشیری در پایان گفت: امیدوارم امسال آمار بالایی نداشته باشیم زیرا علی رغم خستگی کادر پزشکی و شرایط کرونر ، خطرات این نوع زایمان بیش از گذشته افزایش یافته است.

بدون دیدگاه

0

دیدگاه تان را ثبت کنید